Jack Wilshere

Twitter mi pomáhá lépe porozumět fanouškům, tvrdí Wilshere

24.03.2011, 21:00 – Vojtěch Marek / arsenal.com

Záložník Arsenalu Jack Wilshere věří, že aktivita v sociální síti Twitter mu může pomoci lépe pochopit fanoušky a vylepšit vzájemné vztahy mezi nimi a hráči.

Anglický rodák je nejaktivnějším přispěvatelem z týmu „Kanonýrů“, a to díky svým neustálým zprávám pro 370 000 lidí, kteří jej v sociální síti Twitter sledují. Jack Wilshere umožňuje fanouškům nahlédnout do zákulisí londýnského klubu nejen pomocí fotografií. Sám říká, že není žádný lepší způsob, jak komunikovat s fanoušky, a jak se dozvědět jejich názor na výkon týmu.

„Twitter mám od toho, abych se sblížil s fanoušky a věděl, jaký mají pohled na věc. Je užitečné vědět, co si myslí. Příznivci jsou nejdůležitějšími osobami ve fotbalovém klubu, je důležité znát jejich názor,“ sdělil devatenáctiletý špílmachr. 

„I Twitter přináší negativa. Například si po prohraném zápase vyslechnete i kontroverzní názory, ale to také může býti užitečné. Pravděpodobně si myslíte, že je divné, když tolik lidí ví, co právě děláte. Ale opravdu je dobré znát jejich názory.“

Dalším uživatelem sociální sítě je kapitán Cesc Fabregas. Španělský reprezentant naposledy věnoval dva lístky do svého VIP boxu na tribuně Emirates Stadium. Jack Wilshere přiznává, že díky odchovanci Barcelony se na Twitter zaregistroval. 

„Myslím, že to byl právě Fabregas, kdo mě do toho zatáhl. Vždy tam byl a pamatuji si, že na hotelu pokaždé 'tweetoval' z mobilu. A tak jsem si jej založil, ale nebral to moc vážně, když najednou jsem měl víc a víc sledovatelů. Náhle se na něm stanete závislý, konstatuje anglický reprezentant.

„Robin van Persie se nedávno zaregistroval. Neustále jsem mu říkal, ať se zaregistruje, ale on stále odpovídal, že v žádném případě. V šatně vedeme malou soutěž o to, kdo bude mít nejvíc pozorovatelů, v současné chvíli vedu já.“

Tuto soutěž pravědpodobně Jack Wilshere opravdu vyhraje. Překonat jej snad může pouze Arsène Wenger.

„Nedokážu si to představit. Měl by nejvíce followers na světě,“ uzavřel reprezentant Albionu.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama