Thomas Vermaelen

Vermaelen se soustředí na letní přípravu

25.03.2011, 22:15 – Filip SedlákProfil na Twitteru / skysports.com

Stoper Arsenalu Thomas Vermaelen, který je od srpna loňského roku mimo hru, doufá, že se bude moci před začátkem nové sezóny plně zapojit do letní přípravy.

Belgický zadák si na konci srpna během reprezentačních povinností přivodil zranění Achillovy šlachy, které jej vyřadilo na dlouhou dobu ze hry. První prognózy hovořily o krátkodobém problému, ovšem v lednu přišel na řadu chirurgický zákrok a absence belgického stopera dosáhla již sedmi měsíců. Manažer Arsène Wenger nedávno prohlásil, že Thomas Vermaelen v letošní sezóně do žádného utkání již nezasáhne.

„Šance, že bych do letošního ročníku ještě zasáhl, jsou malé. I manažer uvedl, že jsem letos dohrál. Jsem mimo hru již sedm měsíců a musím být plně k dispozici na letní přípravu, takže je logické, že nebudu riskovat. Čas běží dál, sezóna končí za dva měsíce a já budu muset nabrat zpět potřebnou kondici a herní rytmus. Čeká mne ještě dlouhá cesta. Do míče již můžu kopat tak silně, jak je to jen možné, ovšem to není ten hlavní problém. Pro mne je důležité, abych mohl běhat bez pociťované bolesti,“ uvedl 25letý bývalý hráč Ajaxu Amsterdam.

„Po operaci se člověk stane rychle netrpělivým. Jako hráč jsem musel přípravu na návrat zpomalit, což byl pro mne celkem problém. Pociťoval jsem neustále menší bolesti a v hlavě jsem pořád měl tu skutečnost, že se s tím budu muset vypořádat. Po několika týdnech jsem uvedl, že musím zpomalit, jelikož jsem cítil v noze něco, co cítím i nyní. Pořád jsem věřil, že budu za šest týdnů po operaci opět hrát, což mi bylo také řečeno. Nikdy jsem si tedy nepřipustil, že bych mohl chybět tak dlouhou dobu. Možná bych to raději slyšel hned na začátku než nyní.“

Na závěr Thomas Vermaelen poděkoval spoluhráčům z týmu, kteří mu během těžkého období velice pomáhají.

„Během rehabilitací jsem chtěl být s týmem v šatně. Měl jsem velkou podporu například od svého kamaráda Robina van Persieho. Je to dobrý chlap s mnoha zkušenostmi, předal mi spoustu rad.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama