Cesc Fabregas a Theo Walcott

Čtveřice hráčů hlásí návrat, Van Persieho start je nejistý

31.03.2011, 21:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Po reprezentační pauze se na scénu opět vrací anglická Premier League, ve které Arsenal v sobotu v rámci 31. kola na domácí půdě přivítá Blackburn Rovers. Manažer Arséne Wenger sčítá navrátilce.

Po dvoutýdenní přestávce, kdy si většina hráčů plnila reprezentační povinnosti, hlásí návrat Cesc Fabregas (zadní stehenní sval), Alex Song (koleno), Abou Diaby (třísla) a Theo Walcott (kotník). Ti všichni se dokázali zbavit svých zdravotních problémů.

Nejistota panuje ohledně dua útočníků Robina van Persieho a Nicklase Bendtnera. Holandského střelce údajně trápí koleno, dánský rodák má menší potíže s kotníkem. V pořádku není ani Velšan Aaron Ramsey, u kterého se objevily problémy s třísly. O startu všech zmíněných hráčů bude rozhodnuto po pátečních zdravotních testech. Proti Blackburnu jistě nenastoupí záložník Denilson. Brazilský středopolař si poranil prst na noze.

„Fabregas, Song, Diaby a Walcott budou k dispozici. Ještě nejsem rozhodnutý, zda všichni nastoupí od začátku, ale hlavní je, že jsou připravni. Van Persie má také velkou šanci do hry zasáhnout. Jedná se u něj o problém s kolenem, v pátek budeme vědět více. Ve stejné situaci je Bendtner, kterého také čekají testy. Nevyhne se jim ani Ramsey, jehož trápí třísla. Rozhodnutí o jmenovaných učiním během tréninku. Hrát nebude Denilson, ale u něj se jedná pouze o krátkodobý problém. Otazníky visí u jednoho dvou hráčů, ostatní budou k dispozici,“ uvedl ve čtvrtek francouzský kouč Arsène Wenger.

Nepříjemná zpráva přišla ze Skotska. Obránce Arsenalu Kyle Bartley, který je na hostovní v týmu Rangers, v letošní sezóně dohrál. 19letý rodák z Manchesteru si před třemi týdny v utkání Evropské ligy přivodil zranění kolene a v dresu skotského celku tak do letošního ročníku už nezasáhne. V létě se Kyle Bartley vrací do Arsenalu, kde se poté rozhodne o jeho budoucnosti.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama