Thomas Vermaelen

Vermaelen má ve čtvrtek nastoupit za rezervu

27.04.2011, 18:10 – Filip SedlákProfil na Twitteru / younggunsblog.co.uk

Stoper Arsenalu Thomas Vermaelen se přece jen dočkal. Po osmiměsíčním léčení Achillovy šlachy se blíží jeho návrat na trávník, který by se mohl uskutečnit již ve čtvrtečním utkání rezervního týmu proti Manchesteru United.

Belgický zadák si na konci srpna během reprezentačního utkání přivodil zranění Achillovy šlachy, které jej vyřadilo na dlouhou dobu ze hry. Zprvu vše naznačovalo tomu, že se jedná pouze o drobný krátkodobý problém, Vermaelenův návrat se však každým týdnem odkládal a nakonec se z jednoho týdne stalo osm nekonečných měsíců.

V lednu podstoupil bývalý stoper Ajaxu chirurgický zákrok, který měl vše urychlit, ale nestalo se tak. Z původních šesti týdnů setrval Thomas Vermaelen na marodce další měsíce navíc, nicméně v současné době jsou snad všechny jeho zdravotní potíže zažehnány.

25letý zadák pracoval dlouhé týdny s kondičním trenérem Arsenalu Tonym Colbertem a po několikatýdenní dřině na tréninkovém hřišti je opět připraven nastoupit k soutěžnímu zápasu. Do toho by mohl zasáhnout již tento čtvrtek, kdy rezervní tým Arsenalu cestuje v rámci Premier Reserve League na půdu Manchesteru United.

Thomas Vermaelen si letos možná zahraje i za mužstvo manažera Arséna Wengera, jenž jej s největší pravěpodobností povolá k některému ze závěrečných soubojů aktuálního ročníku Premier League.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama