Thomas Vermaelen

Jsem připraven na návrat, hlásí Vermaelen

29.04.2011, 23:15 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Uzdravený stoper Arsenalu Thomas Vermaelen se cítí po odehrání utkání za rezervní tým v naprostém pořádku a přiznává, že je připraven na návrat do ostrého duelu v dresu mužstva manažera Wengera.

Belgický zadák si na začátku letošní sezóny přivodil zranění Achillovy šlachy, které jej vyřadilo ze hry na osm měsíců. V současné době jsou ovšem všechny jeho zdravotní problémy pryč. Thomas Vermaelen odehrál ve čtvrtek po týdnech trvdé přípravy první soutěžní utkání, do kterého nastoupil jako kapitán za rezervní tým „Kanonýrů“, jenž uhrál na Old Trafford s Manchesterem Untied bezbrankovou remízu.

25letý obránce zvádl celý zápas a po skončení duelu se cítil v naprostém pořádku. Nyní již vyhlíží svůj comeback v dresu prvního týmu, ovšem, jak v pátek uvedl manažer Arsène Wenger, v nedělním zápase proti Manchesteru United to ještě nebude.

„Jsem v okamžiku, kdy se cítím naprosto fit a netrápí mne už žádné problémy. Po fyzické stránce jsem tedy v pořádku. Nyní to záleží na manažerovi, ale momentálně jsem již plně připraven na návrat, takže doufám, že se do konce sezóny ještě dočkám. To je můj cíl,“ uvedl Vermaelen.

„Uzdravené místo bylo v pořádku, žádné problémy jsem necítil a odehrál jsem v klidu celých 90 minut. Jsem opravdu spokojen. Vše probíhalo bez komplikací a těší mne, že jsem zpět. Po tak dlouhé době je vždy velice potěšující, když se vrátíte na trávník. Prošel jsem těžkým obdobím, kdy mi nebylo moc příjemně, ale nyní je to už vše jako dříve, za což jsem rád.“

„Bylo to pro mne opravdu frustrující, protože jsem si myslel, že budu zpět za pár týdnů, ale stále se to vše odkládalo. Byly to těžké časy, ale i ty vás hodně naučí. Vaše duševní síla je poté odolnější. Jde to velice těžce, ale i v těchto situacích se mnohé naučíte. Pro hráče je vždy velmi důležité předsezónní příprava, takže na tu se musím velmi zaměřit. Nemohu jen tak odjet na dovolenou s čistou hlavou a vrátit se plný sil. Tato sezóna byla pro mne opravdu smolná, takže se již nyní těším na tu nadcházející a na další roky,“ dokončil Thomas Vermaelen.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama