Ilustrační foto

Co nás čeká v květnu?

04.05.2011, 15:50 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenalsite.cz

Je to až k neuvěření, ale další sezóna se blíží ke svému závěru. V posledním hracím měsíci čekají „Kanonýry“ poslední tři utkání v rámci Premier League.

Úvodní květnový duel Arsenal zvládl, když v nedělním šlágru Premier League díky brance Aarona Ramseyho zdolal na Emirates Stadium vedoucí Manchester United. Díky této výhře se boj o titul v posledních kolech ještě zdramatizoval, o anglickém mistrovi rozhodnou poslední tři kola.

V neděli 8. května vyjíždí tým manažera Arséna Wengera na Britannia Stadium, kde se utká se Stoke City. Pokud chce Arsenal ještě promluvit do boje o vyšší příčky, musí bezpodmínečně získat tři body a doufat ve ztrátu druhé Chelsea v očekávaném souboji na půdě prvního Manchesteru United.

V dalším kole odehrají „Gunners“ poslední domácí utkání v letošní sezóně. Soupeřem bude Aston Villa, která na Emirates Stadium přicestuje v rámci 37. kola Premier League v neděli 15. května.

Závěrečným střetnutím bude venkovní zápas na Craven Cottage, kde se Arsenal v neděli 22. května postaví domácímu Fulhamu. V tento den začnou všechna klání posledního kola aktuálního ročníku Premier League společným výkopem v 16:00.

I když se sny o mistrovském titulu dávno rozplynuly, miniaturní šance stále existuje. Tým Arsenalu by ale musel všechna zbývající utkání dotáhnout do vítězného konce a doufat, že Chelsea a Manchester United v zbývajících duelech zaváhají, což je však téměř nemožné. Na atraktivitě závěrečného boje o titul Premier League přidává také fakt, že právě vedoucí United přivítají o následujícím víkendu druhou Chelsea, která ztrácí na čelo tabulky tři body.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama