Znak Arsenalu na nových dresech

Arsenal představil nové dresy připomínající 125. výročí

02.05.2011, 11:20 – Vojtěch Marek / Arsenal.com

Vedení severolondýnského celku na začátku nového týdne představilo domácí dresy, ve kterých bude tým z Emirates Stadium nastupovat v nadcházející sezóně 2011/2012.

Severolondýnský klub dne 2. května 2011 představil domácí dres pro další sezónu, jenž můžete již teď předobjednávat na oficiálních klubových stránkách Arsenal.com. Při tvorbě tohoto dresu se designéři zaměřili hlavně na zachycení tradice a duše klubu. Předlohou pro znak byl jeho předchůdce starý 125 let.

Podél levé strany loga se line patnáct listů vavřínu. Ty symbolizují patnáct mužů, kteří se roku 1886 složili a každý z nich dal 6 pencí, aby se mohla začít psát historie „Gunners“. Na druhé straně jsou listy dubu připomínající hostinec The Royal Oak, v němž právě zmiňovaní zakladatelé dostali nápad na vytvoření Arsenalu. Pod znakem figuruje slovíčko, které má bojovný a útočný nádech - „Forward“ (anglicky vpřed). Na stranách nápisu jsou data 1886 a 2011.

Tradiční design je inspirovaný pruhy z roku 1970 a může se pochlubit čistým, rafinovaným vzhledem s hlavní červenou částí a bílými rukávy s takzvaným rychlostním, červeně zbarveným pruhem. Ten nechybí ani na bílých šortkách. Na zadní straně dresu je v horní části vyšit název klubu a vpředu na znaku je zapsáno hlavní motto klubu - „Victoria Concordia Crescit“ (vítězství přichází s harmonií) - které bylo  zakomponováno do dresů mezi lety 1949 a 2002.

Nový domácí dres od světoznámé společnosti Nike je vyroben z recyklovaného materiálu, který poprvé v historii vytváří jak triko, tak šortky. Každý komplet je vyroben z nejvýše 13 plastových lahví. Vylepšený Nike Dri-Fit materiál, který je o 13 % lehčí než předešlé verze, pomáhá rychleji odpařit vlhkost pomocí toho, že se pot dostane skrz dres na povrch, a hráč je tak udržován v suchu.

Dres se dá od pondělí 2. května předobjednat na oficiálních stránkách Arsenalu a v obchodech bude k dispozici od 9. června. Pokud si předobjednáte dres přímo od klubu, získáte zadarmo ručník oslavující 125. výročí od založení „Kanonýrů“. Další fotografie naleznete zde
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama