Emirates Stadium

Arsenal chystá zdražení vstupenek

04.05.2011, 16:15 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Vedení severolondýnského celku se rozhodlo k nepříliš příjemnému kroku. Od nové sezóny vzroste cena vstupenek na Emirates Stadium přibližně o čtyři až šest procent.

Zástupci Arsenalu se brání tím, že v katerogii klasických vstupenek jde teprve o druhé zvýšení ceny za posledních šest let. Ovšem již nyní je dobře známo, že zápasy na Emirates Stadium jsou v Anglii nejdražšími a nyní přijde další nárůst ceny. Tento krok je klub ze severu Londýna nucen uskutečnit poté, co britská vláda na začátku roku zvedla DPH o 2,5 procenta.

„O zvyšování cen v prvních třech sezónách jsme uvažovali velice opatrně. Plně chápeme fanoušky, kteří se musejí potýkat s rostoucími náklady v mnoha oblastech života. V minulých letech jsme jednali odpovědně a pro naše fanoušky chceme vždy jen to nejlepší, v čemž budeme i nadále pokračovat,“ vysvětlil generální ředitel Arsenalu Ivan Gazidis.

Kromě zdražení se ovšem vedení klubu snaží pro své příznivce přichystat i pozitivní novinky. Kromě nově vyhrazených počtů míst na domácí utkání budou mít držitelé členských karet neomezený přístup k novému televiznímu kanálu „Kanonýrů“. Arsenal TV Online tak zanikne a 8. června bude spuštěn nový oficiální klubový přehrávač Arsenal Player.

„Vítáme názory našich fanoušků, které již zapojujeme do našeho programu. Například asociace Arsenal Independent Supporters' nám představila několik výborných nápadů na zlepšení. Některé z těchto myšlenek jsme připojili do našeho programu pro příští sezónu. Některé realizace návrhů můžou trvat o něco déle, ale my jsme připraveni vytvářet spolu s fanoušky pozitivní změny,“ dokončil 46letý Gazidis.

Ještě před koncem sezóny 2010/11 si stihl severolondýnský klub sjednat nového sponzora - italskou společnost Indesit. Tato firma patří mezi světové výrobce domácích spotřebičů a vedení Arsenalu s ní podepsalo tříletou smlouvu. První reklamy na stadionu by se měly objevit při červencovém Emirates Cupu, kdy začne oficiální spolupráce a celkový cíl je vzájemná prezentace obou společností po celé Velké Británii a Evropě. Hlavní sponzor, letecká společnost Fly Emirates, jenž má svou reklamu také na dresech „Kanonýrů“, zůstává i nadále stejný. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama