Wojciech Szczesny

Szczesny: Zlepšil jsem se díky Lehmannovi

04.05.2011, 22:45 – Vojtěch Marek / skysports.com, arsenal.com

Polský brankář Wojciech Szczesny se nechal slyšet, že Jens Lehmann má na to, aby se stal prvotřídním trenérem gólmanů. Dále také vyjádřil podporu podle jeho slov nejlepšímu manažerovi na světe Arsénu Wengerovi.

Wojciech Szczesny přestoupil do Arsenalu v roce 2007, jen pár týdnů poté, co se Jens Lehmann odstěhoval do Německa. K jejich setkání tedy došlo až v této sezóně, v níž se bývalý reprezentační gólman vrátil vypomoci svému bývalému týmu a mladý Polák popisuje toto angažmá jako velice přínosné.

Výkony 21letého brankáře jsou jedním z největších pozitiv na hře Arsenalu v letošní sezóně a dle jeho vyjádření na nich má velký podíl právě Jens Lehmann.

„Práce s Jensem je velmi zajímavá. Každý zápas spolu rozebíráme do detailů, při tréninku si mě bere stranou a předává mi různé rady, co bych mohl dělat lépe. Nejsou to žádné velké věci, protože jsem neudělal moc velkých chyb, ale všímá si malých detailů a předává mi své zkušenosti. Je to velmi užitečné a jsem mu za to vděčný,“ řekl 195 cm vysoký brankář. 

„Je s ním skvělá spolupráce a já jen doufám, že to tak bude pokračovat do budoucna, protože od něj se mám co naučit. Rozhodně má na to, aby se stal velmi dobrým trenérem. Má schopnost předat informaci velmi jasným způsobem, který snadno pochopíte.“

Wojciech Szczesny se také vyjádřil ke kritikům Arséna Wengera, kteří se opírají do šestiletého čekání na trofej. Na povrch se dostaly otázky, zdali má francouzský elegán na to, aby dotáhl svůj tým k úspěchu, ale mladý Polák jednoznačně stojí za svým manažerem a věří, že on je ten správný muž pro tuto práci.

„Je to k smíchu. Kohokoli se v šatně zeptáte, tak bude stát za bossem. Vybudoval tento tým a je to nejlepší manažer na světě, takže nechápu, proč by někdo chtěl jeho reziganaci. Všichni máme na letošním neúspěchu svojí část a bereme za ní zodpovědnost. Musíme to zvládnout jako tým, nikdo by neměl vinit bosse, protože on byl ten, který celou dobu stál při nás a podporoval nás,“ pronesl Wojciech Szczesny.

„Máme mladý tým a spoustu let a trofejí před námi. Buďme trpěliví a ukažme příští rok, že jsme dost dobří na to, abychom vyhráli Premier League.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama