Johan Djourou

Djourou hájí Wengerovu politiku

05.05.2011, 22:10 – Jiří ČihákProfil na Twitteru / Skysports.com

Švýcarský stoper Johan Djourou sympatizuje s přestupní politikou Arséna Wengera. Francouzský manažer je známý tím, že nerad za hráče utrácí velké sumy a raději kupuje mladé fotbalisty, z nichž vychová hráče světového formátu.

Johan Djourou, rodák z Abidžanu, zastává politiku Arséna Wengera. Ten je v posledních letech kritizován za to, že na Emirates Stadium nepřivede žádného zkušeného hráče světového formátu, kvůli čemuž čeká Arsenal na trofej již dlouhých šest let.

Další vlnu kritiky si 61letý manažer severolondýnského klubu vysloužil po zimním přestupním termínu, kdy nepřivedl do týmu žádného stopera, který by zastoupil dlouhodobě zraněného Thomas Vermaelena. Jako čtvrtého středního obránce pak během jarní části sezony využíval mladého Španěla Ignasiho Miquela.

I díky tomu, že „Gunners“ nového obránce nepřivítali, mohl Johan Djourou odehrát prakticky celou sezonu a podle slov švýcarského zadáka je Wengerovo spolehnutí na vlastní řady velmi dobrým řešením.

„Samozřejmě, že vždy můžete přivést hráče do týmu, musíte si ale být jisti, že daná osoba bude hrát podle vašich potřeb a v týmu to bude klapat. Podívejte se na 'Invincibles'. Lidé nám teď říkají, že jsme nic nevyhráli a musíme koupit velkého hráče, ale dřív, když Arsène Wenger přivedl do týmu hráče, jakými byli Thierry Henry, Patrick Vieira nebo Freddie Ljungberg, lidé je také neznali.“

Johan Djourou tak věří, že i přes nevyvedené období se v červenobílé části severního Londýna blýská na lepší časy. „Fotbal není vždy o koupi největšího hráče, protože i z neznámých fotbalistů mohou vyrůst skvělí hráči, kteří pak mohou psát historii,“ uzavřel 24letý stoper.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama