Arsene Wenger se Samirem Nasrim

Wenger podporuje využívání kamer

27.07.2011, 18:55 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Arséne Wenger uvítal zprávu, že by příští rok mohla být ve světě fotbalu využívaná technologie kamer snímajících brankový prostor.

To potvrdil i generální ředitel Premier League Richard Scudamore, který ale například v roce 2008 odmítl zavedení platového stropu pro týmy z anglických lig. Nyní je však pro zavedení ověřujícího záznamu, který by s jistotou prokázal třeba platnost vstřelených gólů a rozhodčí by jej měli plně k disposici. Minulý týden se vyjádřil v tom smyslu, že sezóna 2012/2013 nejspíše bude průlomová ve věci technologií používaných ve světě fotbalu, protože i úředníci FIFA se podílejí na konstruktivní diskusi.

Francouzský manažer je velkým zastáncem všech technologií, jež umožňují ověření důležitých momentů ve fotbale, které samozřejmě mohou ovlivňovat zápasy.

„Pokud chcete více správných rozhodnutí ve sportu, je tato varianta tím nejlepším rozhodnutím, které může být vydáno. A teď to s touto možností vypadá velice reálně,“
konstatuje Arsène Wenger a dodává: „Pro rozhodčí to bude velká pomoc, protože dostanou více prostoru. Nebudou dělat chyby, jelikož si budou moci vše zkontrolovat. Pokud ze 100 rozhodnutí bude 95 místo 85 správných, pak je jasné, že je dobrým krokem používat tyto novodobé technologie i ve fotbale.“

Arsène Wenger se momentálně chystá se svými svěřenci na Emirates Cup, po kterém již prakticky začíná naplno sezóna. Na zmíněném Emirates Cupu však žádná z těchto technologií použita nebude.

„Je potřeba povolení, které zatím nemáme. Řekl bych, že FIFA nechce začít měnit pravidla tady a někde jinde je nechat taková, jaká jsou. Chápu to. Dobrou zprávou ale je, že na příštím mistrovství světa tyto možnosti už asi budeme mít,“ uzavřel danou kapitolu rodák ze Štrasburku.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama