Jack Wilshere

Arsenal potřebuje několik posil, tvrdí Wilshere

01.08.2011, 12:45 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / skysports.com

Nejlepší mladík uplynulého ročníku Premier League Jack Wilshere věří, že severolondýnský klub může bojovat o titul. Do konce letního přestupového termínu však potřebuje posílit.

Manažer Arsenalu Arsène Wenger hned po skončení sezóny 2010/11 ujišťoval, že bude během transferového okna po dlouhé době velice aktivní. Během července ale přivedl pouze dva hráče - Carla Jenkinsona z Charltonu a Gervinha z Lille.

Příznivci „Gunners“ se o budoucnost klubu obávají, a tak stále dávají vedení najevo, že touží po nových akvizicích, které by byly schopny znovu dovést Arsenal k úspěchům. V sázce je i budoucnost Cesca Fabregase a Samira Nasriho. Oba jsou od počátku letního přestupového termínu spojováni s odchodem z Emirates Stadium.

Kromě fanoušků očekává posily i Jack Wilshere, jeden z klíčových hráčů Wengerovy družiny v uplynulé sezóně.

„Nejsme klubem, který utrácí, přesto každoročně patříme mezi nejlepší týmy v Anglii. V dalším ročníku se však musíme probojovat ke kýženému úspěchu. Pomohlo by nám několik nových tváří, s nimiž bychom mohli aspirovat na zisk ligového titulu,“ řekl Wilshere v rozhovoru pro Daily Mail.

„Především v březnu a dubnu je potřeba být silný. Věříme, že můžeme být na vrcholu Premier League a v rozhodujícím období stále získávat body.“

V poslední generálce před startem nejsledovanější fotbalové soutěže světa, která roztočí svá kola už 13. srpna, čeká Arsenal Benfica Lisabon. Přípravné klání v Portugalsku odehrají „Kanonýři“ v sobotu 6. srpna. Jack Wilshere do něj pravděpodobně nezasáhne, v nedělním závěrečném souboji pátého ročníku Emirates Cupu proti New Yorku Red Bulls, po němž byl Arsenal přítomnými fanoušky „vypískán“, si totiž poranil kotník.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama