Emirates Stadium (ilustrační foto)

BLOG: Manchester United - One on One

29.08.2011, 13:40 – Fanoušek Fugas.cz

Včerejší zápas byl jak ze zlého snu a nejspíše by bylo lepší ho dále nerozebírat. Minimálně pro nás fanoušky. Wengerova neschopnost přivést posily pomalu, ale jistě přivádí k šílenství nás všechny. Jenomže Manchester United nám dal takovou lekci, že mě to přimělo se na situaci podívat trochu z blízka. Myslím tím srovnávání jednotlivých hráčů, kteří do včerejšího utkání zasáhli.

Napsat tento blog mě donutila jedna informace( pro mne hodně překvapivá.). Věkový průměr základní sestavy Manchesteru United byl 23 let. Ten náš byl 23,6 let. Ano, je to tak. Manchester měl včera na hřišti mladší tým. Takže výmluva na naše mládí nepřipadá v úvahu. Řekl jsem si, že srovnávat brankáře by bylo nefér vůči Wojciechovi, takže začnu od obrany.

Obrana

Obrana Rudých ďáblů je zdecimována zraněními a včera to tak trochu bylo i znát. Jinak by náš bezzubí útok nedal 2 branky. Smalling(21) nahradil Fabia na kraji obrany a vedl si daleko lépe než jeho oponent Jenkinson(19) na straně druhé. Poté, co mu Arshavin párkrát unikl, se Smalling soustředil spíše na práci dozadu než útočení. To se však nedá říct o Carlovi, který si nedělal žádné starosti s tím, že A.Young si z něj dělá dobrý den. Vrcholem byla červená karta pro našeho beka. Stoperská dvojce Vidic, Ferdinand byla nahrazena duem Jones,Evans(19,23) a nevedla si vůbec špatně. Měli však méně práce než naši stopeři. Johan Djourou(24) byl včera namotaný u většiny našich inkasovaných branek a i když si myslím, že Laurent(25) je lepší než Jones nebo Evans, tak jejich stoperské duo pracovalo daleko lépe. No a srovnávat Evru(30) a Traoreho(21) snad ani nemusím. Pro Evru mluví zkušenosti, jak dopředu, tak dozadu. Traoreho naivita byla včera v nějakých situacích až k smíchu.

Záloha

Jelikož Manchester aplikuje jiné rozestavení než my, bude trochu těžší srovnávat posty. Začnu tedy tím, co je jasné. Anderson(23) hrál včera defenzivního záložníka. U nás na tomto postu zaskakoval hráč z rezervy Coquelin(20). Jelikož náš střed celkově moc nefungoval, tak ani Anderson neměl tolik práce. Coquelin se samozřejmě snažil a na debut to nebylo zas tak špatné, přesto i zde hráč soupeře vede na plné čáře a to i díky tomu, že stál při zrodu spousty nebezpečných akcí svého týmu. Zde nám velmi chyběl Alex Song, který má větší kvalitu než právě Anderson. Minimálně směrem dozadu.

Dalším středním záložníkem byl Cleverley(22). U nás hrál na tomto postu Ramsey(20). Cleverleyho pohyb byl neuvěřitelný, přihrávky mi vycházeli, dokázal operovat v hlouby pole, ale i před naším vápnem. Naproti tomu Aaron sice rozdal pár pěkných přihrávek, ale pohyb na hřišti už tak dobrý nebyl a obranná fáze byla nulová. Rosického nemám s kým srovnávat, ale zřejmě by pro něj platilo to samé, co u Aarona. Theo Walcott(22) vs A.Young(25). Tohle je nejzajímavější srovnání. Rychlostně vede o trochu náš křídelník, ale jak dojde na techniku, střelbu, centry a přihrávky, tak je A. Young minimálně o třídu jinde. Každý včera viděl, jak výhodné koupě A.Young byl. Arshavin měl včera celkem vydařené utkání. Dařilo se mu kombinovat, vracel se do obrany. Nanimu zase včerejší zápas moc nevyšel. Dal sice branku, díky které překoná výkon Arshavina, ale jinak spoustu situací řešil sobecky nebo špatně.

Útok

Tady není moc, co řešit. Van Persie(28) měl včera zhruba 3 tutové šance. Proměnil jednu. Jeho kolega dal včera sice branky jen ze standartek,ale i přesto ukázal svému soupeři naprostou lekci z produktivity. Jen uvažujme, kdy jsme naposledy viděli Robina takto kopnou přímý kop. Rooney(25) včera strčil Robina do kapsy.

Náhradníci

Toto je zajímavá část, protože Manchester United měl včera na lavičce jména jako Rio Ferdinand,Fabio da Silva, Ryan Giggs ,Ji-Sung Park,Dimitar Berbatov, Javier Hernandez. Přičemž Park dal branku po svém příchodu na hřiště a Hernandez zase zařídil vyloučení pro Jenkinsona. Pohled na naší lavičku asi nezasvěceným moc neříkal. Snad až na Chamacka. Ani jeden však z našich náhradníku nedokázal s výsledkem utkání nic udělat.

Včera proti nám nastoupili hráči jako Smalling, Jones, Evans nebo Welbeck, kteří nepatří do nejlepší jedenáctky Sira Alexe Fergusona. Přesto nás porazili rozdílem dvou tříd. Na naší straně chyběl Gervinho, Song, Jack Wislhere, Vermaelen, Sagna a Gibbs. 6 hráčů, kteří by byli v základní sestavě, pokud by byli zcela fit. Ukázalo se, že nemáme náhradníky, kteří by je dokázali nahradit a to stále nevíme, jestli i tihle hráči by na rozjetý Manchester United stačili. United zatím utratili 57,7 milionů eur. Hlavně za Younga, De Geu a Jonese. U nás je to zatím 28 milionů. United přišli toto léto o Scholese a Van der Sara( když počítám jen základní kameny minulé sezóny). Nahradili jej De Gea a odchovanec Cleverley. My přišli o Nasriho, Fabregase a přijdeme nejspíš i o Bendtnera. Příchod Gervinha je dobrá koupě, ale zde to končí. Ramsey ani Rosický nemají na to nahradit Fabregase. Musíme posílit, protože včerejší výsledek nebyla jen žádná náhoda. Ještě bych rád, abyste v diskuzi podávali návrhy na některé posily, které byste do týmu přivedli právě Vy.

Fugas.cz

Článek je pouhým názorem autora a nemusí se shodovat s názory čtenářů nebo redakce. Tento příspěvek nebyl redakcí nijak upravován. Za případné nedostatky tak zodpovídá autor.
Svůj názor nám můžete zaslat i Vy na redakční e-mail redakcearsenalsite.cz!
Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama