Mikel Arteta ještě v dresu Evertonu

Moyes: Arteta skvěle zapadl

10.12.2011, 12:55 – Jiří ČihákProfil na Twitteru / skysports.com

Manažer Evertonu David Moyes věří, že angažování Mikela Artety Arsenalem bylo skvělým tahem. Podle lodivoda „Toffees“ španělský záložník zapadl do koncepce hry „Kanonýrů“ a pro výběr Arséne Wenger je velkým přínosem.

Nelehký úkol dostal v poslední srpnový den španělský špílmachr Mikel Arteta. Na Emirates Stadium totiž přišel jako náhrada za kapitána Cesca Fabregase. Výzvu ovšem 29letý středopolař přijal a po šesti letech se z Evertonu stěhoval na sever Londýna.

O druhém prosincovém víkendu, který se na severu Londýna ponese ve znamení 125. výročí klubu, vyběhne Mikel Arteta poprvé proti „svým“. Pro „Toffees“ by měl podle Davida Moyese, kouče hostů, právě Mikel Arteta představovat velkou hrozbu.

„Pozoroval jsem Artetu v televizi a opravdu se mi líbil jeho herní projev. Do hry Arsenalu zapadl na výbornou, pro klub je určitě platným hráčem. Dostává se hodně k míči a umí hru otočit, využít svého dobrého myšlení a překvapit soupeře.“

David Moyes také doufá, že jeho tým nebude pouze odevzdaným soupeřem Arsenalu, který o víkendu slaví velké výročí. Ačkoliv „Toffees“ v minulém kole podlehli Stoke City 0:1, na Emirates prý mohou překvapit. Museli by ovšem udělat něco s koncovkou, která i díky střelecké impotenci Tima Cahilla není vůbec oslnivá.

„Nestojí to jen na Cahillovi, všichni musíme zabrat a střílet branky. Je jedno, kdo se trefí. Cahill je navíc univerzálním fotbalistou, není to jen zakončovatel, plní různé role v týmu. Vstřelená branka by mu určitě pomohla, tak snad se dokáže prosadit co nejdřív.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama