Robin van Persie

Henry: Obdivuji Van Persieho

11.12.2011, 11:30 – Marek Cirner / Arsenal.com

Legenda Arsenalu Thierry Henry obdivuje to, jak se Robin van Persie od svého příchodu z Feyenoordu před sedmi lety zlepšil.

Robin van Persie se ke „Gunners“ připojil v roce 2004 ve svých 21 letech. V té době byl Thierry Henry hlavním stavebním kamenem výběru Arséna Wengera.

Francouzský útočník si myslí, že se momentální kapitán naučil ovládat svůj temperament, zatímco jeho dovednosti dosáhly zcela jiné úrovně.

„Co říct o Robinovi? Viděl jsem ho přijít sem, nebylo nejjednodušší jej zkrotit. Ale přiznám se, že se mnou to asi bylo podobné. Nicméně nyní je úžasné sledovat, jak moc se od té doby zlepšil. Vypovídá to o tom, jak inteligentním hráčem je. Velice ho obdivuji. To, co teď předvádí, je nepopsatelné. Nemám slov. Děkuji Bohu, že hraje za nás a že se mu daří. Je skvělé sledovat růst hráče,“ rozpovídal se Henry.

„Jen říkám, že jeho momentální výkony, a to nejen po gólové stránce, jsou výjimečné. Já osobně jsem moc rád, že to dokáže i někdo jiný než třeba Ronaldo nebo Messi. Van Persie je úžasný, je ovšem důležité, aby se teď vyhýbal zraněním.“

„Nikdy tu neměl šanci zapojit se do celé sezóny, vždy se na dva tři měsíce zranil. Nyní poprvé jede bez přestávky a výsledek vidíte sami. Musím jej obdivovat,“ uzavřel útočník New Yorku Red Bulls.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama