Jack Wilshere

Wilshere se uzdravuje podle plánu, Gibbsův návrat se blíží

16.12.2011, 20:30 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

V neděli čeká „Kanonýry“ velmi důležité utkání na půdě Manchesteru City, který v minulém kole poznal chuť první letošní prohry. Podaří se Arsenalu napodobit sousední Chelsea? Manažer Arséne Wenger přinesl před víkendem nové zprávy ohledně zraněných hráčů.

Mladý záložník Jack Wilshere, jenž je od srpna mimo hru, podstoupil ve čtvrtek podrobnou prohlídku, která podle slov manažera Arséna Wengera dopadla až neočekávaně dobře. Operovaný kotník se uzdravuje podle plánu, ovšem do hry se 20letý Angličan bude moci vrátit nejspíše až v únoru.

Krajní obránce Kieran Gibbs, kterého v posledních týdnech trápily problémy s břišními svaly a kýlou, se taktéž uzdravuje bez komplikací. K týmu by se mohl připojit již příští týden. Od posledního duelu proti Evertonu nikdo další nové zdravotní trable nehlásí, a proto bude mít francouzský kouč k dispozici podobný tým jako minulý víkend.

Wilshere měl ve čtvrtek velmi důležité vyšetření, které dopadlo naprosto výborně. Nové zprávy ohledně jeho stavu jsou velice pozitivní. Nicméně nic nesmíme uspěchat, popřípadě respektovat nějaké zpoždění. Počítám, že by se mohl vrátit zpět někdy v polovině února,“ uvedl Wenger na páteční tiskové konferenci, čímž naznačil, že by Angličan mohl stihnout osmifinálový dvojduel Ligy mistrů proti AC Milán. 

„Gibbs by mohl být zpět zhruba za týden. K dispozici možná bude proti Aston Ville, přinejhorším na další zápas s Wolverhamptonem. Samozřejmě si přejeme, aby byl co nejdříve zpět. Na utkání proti Manchesteru City budu mít připraven podobný tým jako do duelu s Evertonem. Nikdo žádné nové problémy nehlásí, dokončil 62letý manažer.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama