Arsenal Football Club

Arsenal je v zelených číslech

27.02.2012, 15:10 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / bbc.co.uk, arsenal.com

Vedení nejúspěšnějšího londýnského celku oznámilo ekonomické výsledky za uplynulý půlrok, které Arsenal drží v zelených číslech.

„Kanonýři“ šplhají po finančních výšinách. Prodeje hvězdných opor Cesca Fabregase a Samira Nasriho naplnily klubovou kasu 41,6 miliony liber, díky nimž Arsenal během šesti měsíců do 30. listopadu 2011 získal nezdaněnou částku ve výši 49,5 milionu liber.

V totožném období v roce 2010 byl celek z Emirates Stadium na ekonomickém dně. Před rokem vykázal ztrátu 6,1 milionu liber. Letos zelená čísla přispěla i finanční rezervě klubu, která vzrostla ze 110,4 milionu liber na 115,2 milionu liber. Uvádí to server britské televizní stanice BBC.

Fanoušci Arsenalu začali po částečném odkrytí zisku, o němž se hovořilo již minulý týden na mítinku Arsenal Supporters' Trustu, volat po letní obměně kádru, jež by vrátila klubu zlaté časy. Podle Ivana Gazidise, generálního ředitele, však nemůže Arsène Wenger vydat celou částku na posílení hráčské základny.

„Je důležité, aby lidé pochopili, že všechny finance nemůžeme utratit za účelem obohacení týmu. Musíme pokrývat také platy a chod klubu. Část výdělku také putuje do naší finanční rezervy, kterou jsme vytvořili pro případ, že by se věci nevyvíjely podle našich představ.“

Ekonomické výsledky potěšily i předsedu Arsenalu Petera Hill-Wooda. „Jsme pyšní, že se klub drží ve vyrovnané finanční rovině. Máme základy, na nichž můžeme stavět. Je důležité, abychom takto pokračovali i v následujících letech.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama