André Santos

Nová zranění nejsou hlášena, Santos blízko návratu

02.03.2012, 14:25 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Po krátké reprezentační vložce se o víkendu opět rozběhnou nejvyšší fotbalové soutěže a pozadu nebude ani anglická Premier League. Ta nabídne v rámci svého 27. kola několik zajímavých duelů, tím nejočekávanějším je šlágr kola mezi Liverpoolem a Arsenalem.

Podle nejnovějších informací to vypadá, že reprezentační povinnosti zvládli všichni hráči bez újmy na zdraví. Manažer Arsène Wenger proto může počítat s podobným týmem, který minulý týden deklasoval na domácím hřišti Tottenham 5:2.

Bez problémů odehrál přátelský zápas mezi Anglií a Nizozemskem nejlepší střelec Premier League také Van Persie, jenž podle dohody nastoupil pouze na jeden poločas. Do zápasu na Anfield Road však nezasáhne záložník Ramsey, který se potýká se zraněným kotníkem a mimo hru bude ještě několik dní. 

Obránce Djorou, jehož trápí poraněné stehno, by mohl stihnout odvetné klání Ligy mistrů proti AC Milán, které se na Emirates Stadium odehraje v úterý 6. března. Krajní bek Santos (kotník) si údajně vede velmi dobře a za dva týdny by se mohl připojit k týmu. Coquelin (stehno) bude mimo hru okolo čtyř týdnů.

Jak je na tom po zdravotní stránce Rosický, který minulý týden předvedl výborný výkon v severolondýnském derby, zatím nebylo upřesněno. Krátce po zápase totiž českého záložníka bolela záda, a proto musel vynechat přátelské utkání České republiky proti Irsku.

„Vše zatím vypadá dobře, od středy nikdo nový problémy nehlásí. Všichni vypadají v pořádku. Van Persie odehrál tolik, kolik naplánoval trenér Van Marwijk, který ví, jak těžký program v současné době máme. Jsme jediný tým na světě, který hraje systémem neděle, středa, sobota, úterý,“ je si vědom nelehké situace francouzský kouč.

„Na Ramseyho je nyní ještě příliš brzo, o víkendu proto nemá šanci nastoupit. Totéž platí i o souboji s AC Milán. Djourou je blízko návratu, na úterý by mohl být připraven.“

„Santos si vede velice dobře a dělá pokroky. Za dva týdny by se mohl připojit k týmu. Plánovaný návrat trochu předbíhá, pracuje s fantastickým přístupem. Je neuvěřitelně soustředěný a má motivaci. Je radost vidět, jak tvrdě dře a sám si stanovuje cíle. Během dvou týdnů jej budeme vyšetřovat a uvidí se. Coquelin nebude hrát čtyři týdny,“ dokončil 62letý manažer Wenger.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama