Tomáš Rosický

Rosický: Třetí místo si musíme pojistit

16.04.2012, 20:55 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Záložník Arsenalu Tomáš Rosický zná recept na to, jak dokončit sezónu na třetím místě. Klíčem k tomu je, aby se celý tým soustředil na svůj vytoužený cíl až do samého závěru.

Arsenal disponuje pětibodovým náskokem na čtvrtý Tottenham. Do konce aktuálního ročníku Premier League zbývá už jen pět zápasů a „Kanonýři“ mají v pondělním zápase s Wiganem možnost přiblížit se o něco blíže své metě. „Latics“ okupují sestupové příčky, a tak mají o motivaci také postaráno. Na Emirates ze sebe svěřenci Roberta Martíneze vydají vše, čehož si je vědom i Tomáš Rosický.

„Ve středu dokázali porazit Manchester United, to o něčem svědčí. Bude to pro nás velká zkouška a budeme muset předvést opravdu top výkon, abychom vyhráli. Wigan má několik skvělých hráčů a mladého ambiciózního manažera, takže nás nečeká vůbec nic lehkého. Máme příležitost udržet si odstup na třetí příčce, ale musíme do toho dát vše. Musíme se plně soustředit a neudělat žádnou chybu, je to pro nás velice důležitý zápas,“ tvrdí Rosický.

„Zápasy Arsenalu s Wiganem možná nepatří k těm nejpopulárnějším, ale Wigan momentálně bojuje o záchranu, takže v sázce je mnoho pro oba týmy. Nedávno jsme se na vlastní kůži přesvědčili, jak těžká jsou utkání proti celkům, kterým hrozí sestup. A Wigan nebude výjimkou. V pondělí večer musíme podat stoprocentní výkon, pak věřím, že se výsledek dostaví,“
dodal kapitán české fotbalové reprezentace.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama