Jack Wilshere

Wilshere si letos již nezahraje a přijde o Euro

19.04.2012, 08:00 – Filip SedlákProfil na Twitteru / Arsenal.com

Mladý záložník Arsenalu Jack Wilshere, který od srpna loňského roku figuruje na marodce, se v letošní sezóně na trávník nepodívá a tím pádem nemůže být nominován na červnovný evropský šampionát.

Anglický fotbalista nastoupil k poslednímu zápasu 31. července v rámci Emirates Cupu proti New Yorku Red Bulls, ze kterého musel po sedmi minutách ze zdravotních důvodů odsoupit. Od té doby je jeho návrat na hřiště neustále odkládán.

Podle původních zpráv se mělo jednat o problém pouze na několik týdnů a v závěrečném zůčtování je z toho nakonec celá sezóna. Nejblíže k návratu měl 20letý záložník během března, ovšem lékaři z Arsenalu včetně manažera Wengera něchtěli riskovat.

Po nevydařeném pondělním duelu proti Wiganu francouzský kouč Arsène Wenger definitivně potvrdil, že do letošního ročníku Jack Wilshere již nezasáhne. Tím pádem se vylučuje jeho účast na Euru, který by taletovaný záložník nemusel zvládnout po fyzické stránce.

„Jack Wilshere v letošení sezóně hrát nebude a na mistroství Evropy nepojede. To je jisté. Stále není připraven nastoupit do plného tréninku ať už dnes, nebo příští týden. Jeho kotník je sice již v pořádku a dělá pokroky, ale vše jde velmi pomalu. Tento týden jsme o tom spolu hovořili, ale jeho stav mu nedovoluje účast na letošním šampionátu.“

„Jack je z toho zdrcený. Když už nemohl hrát s námi, měl v hlavě alespoň naději, že pojede na Euro,“ potvrdil nepříjemnou zprávu 62letý manažer a zároveň si nepřeje, aby Jack nastoupil na letošních olympijských hrách v Londýně: „Olympiáda by pro něj byla tou nejhorší variantou. Když člověk rok nehrál, potřebuje dobrou přípravu a pomalu začít novou sezónu. Jakmile bude opět fit, může začít myslet na reprezentaci. To ale neznamená, že mu nepřeji účast na olympidádě. Jde jen o to, že nyní má důležitější priority.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama