Wojciech Szczesny pochvaluje práci obrany

Szczesny: Ukázali jsme náš charakter

11.02.2013, 20:15 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Wojceich Szczesny, hlavní postava sobotního vítězství Arsenalu na hřišti Sunderlandu, se po tomto vyčerpávajícím zápase svěřil, že je potěšen hrou, kterou Arsenal předvedl a nebojí se mluvit o velkém charakteru týmu.

Sobotní odpoledne mělo být pro fandy i hráče Arsenalu ve znamení pohodlného vítězství na Stadium of Light. Vše tomu i v prvním poločase po brance Santiho Cazorly nasvědčovalo. To vše dokud nepřišla 62. minuta, ve které obdržel pravý obránce Carl Jenkinson druhou žlutou kartu a musel tak odejít předčasně do sprch. Poté už se londýnský klub pouze usilovně bránil a s vypětím všech sil nakonec odolal silnému tlaku domácích a těsné vítězství 1:0 ubránil.

„Jsme s naší výhrou spokojeni. Pokaždé, když cestujeme na sever, očekáváme náročné utkání. Soupeři jsou zde silní a hrají přímočaře. Oplývali velkou touhou zápas ovládnout a uhrát dobrý výsledek. Sunderland si vedl obstojně, ale my jsme odolali a ukázali náš charakter.“

Hlavním strůjcem tříbodového zápisu byl kromě obránců právě polský brankář, který několika důležitými zákroky nedovolil Sunderlandu skórovat a nejen od redakce Arsenalsite.cz si vysloužil ocenění Hráč zápasu. Podle 22letého polského reprezentanta bylo vítězství zcela zasloužené, i díky skvělé práci netradičně zastoupené obranné linie.

„Zasloužili jsme si vyhrát. Naše nasazení v pokutovém území bylo fantastické. Bacary Sagna nastoupil jako střední obránce a každý míč směřující do pokutového území bez problému odklidil. Jakmile byl Carl vyloučen a my jsme hráli s naprosto neobvyklou obrannou čtveřicí, zápas byl najednou velmi obtížný. Ale všichni odvedli báječnou práci. Každý balón byl ihned poslán pryč a vždy jsme u něj byli jako první, takže si i oni zaslouží uznání za jejich výkon.“

Podle Szczesnyho je další tříbodový zisk velkým krokem pro tým, který se nyní může opět dostat do pozitivní formy a ukázat svou opravdovou kvalitu, o které v poslední době četná stáda příznivců „Kanonýrů“ lehce pochybovala.

„Myslím, že jsme mnoha lidem dokázali naše předpoklady být úspěšní, které bezesporu máme. Nebyl to náš nejlepší zápas, co se kvality týče, ale všem jsme ukázali náš charakter a touhu získat dobrý výsledek,“ dodal odchovanec polského celku Legia Varšava, který si během pár let v Arsenalu vybudoval mezi třemi tyčemi neotřesitelnou pozici.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama