Jack Wilshere

Připomíná mi Gascoigna, tvrdí Rooney o Wilshereovi

12.02.2013, 10:20 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney, jenž se se svým klubem připravuje na středeční šlágr osmifinále Ligy mistrů v Madridu, chválí svého reprezentačního kolegu Jacka Wilshera a přirovnává jej k Paulu Gascoignovi.

Jednoho obdivoval v mládí, s druhým se setkává při reprezentačních srazech a běhá s ním po zelených pažitech. Střelec „Red Devils“ Wayne Rooney přirovnal svého spoluhráče z anglického národního týmu ke svému idolu Paulu Gascoignovi, který se v současné době léčí ze závislosti na alkoholu ve Spojených státech amerických.

„Byl pro mě hrdinou, když jsem vyrůstal. Teď mi nezbývá, než mu popřát hodně sil. Je nám všem líto, co o 'Gazzovi' čteme. Snad se z toho dostane,“ popřál Rooney, přezdívaný „Wazza“, Gascoignovi, k němuž přirovnává Jacka Wilshera: „Stylem hry se mu velmi podobá Wilshere, který po převzetí míče chodí do několika hráčů rychleji, než se zdá.

Se středopolařem Arsenalu se odchovanec Evertonu naposledy setkal minulou středu, kdy Angličané v přípravném duelu vyzvali Brazílii, pořadatele nadcházejícího světového šampionátu. Jack Wilshere v něm patřil k nejlepším hráčům a výraznou měrou se podílel i na prvním gólu Albionu, který vstřelil právě Wayne Rooney.

„Je skvělé vidět tak bravurní výkon od mladého hráče. A navíc proti Brazilcům,“ uzavřel útočník Manchesteru United.
 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama