Pro Monreala je každá jeho asistence cenná

Monreal: Chci pomoci Arsenalu k trofeji

13.02.2013, 23:05 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / skysports.com

Levý obránce Nacho Monreal, jediná lednová posila londýnského Arsenalu, se po svých úvodních představeních v novém dresu již stihl několikrát svěřit o jeho prvotních pocitech a celkově o týmu, ve kterém nově působí. V jednom z posledních rozhovorů již neváhal prohlásit, že do Londýna přišel za účelem ukončit období bez trofeje.

26letý Španěl přišel do týmu Arséna Wengera z Malágy, ve které působil i další Španěl Santi Cazorla. Cena přestupu se údajně pohybovala okolo 8,7 miliónů liber.

Důvod nákupu byl jasný - získat náhradu za zraněného Kierana Gibbse a formu postrádajícího Andého Santose, který se však nedávno dohodl na hostování v rodné Brazílii. Monreal se ihned po svém příchodu objevil v základní sestavě v obou úvodních únorových zápasech a dopomohl nejen k vítězství nad Stoke i Sunderlandem, ale i k udržení čistého konta v obou zmíněných utkáních. A tak není divu, že se po tomto přívětivém startu Španěl svěřil, že je plně oddán klubu a odhodlaný pomoci týmu uspět.

„Jsem oddaný člověk, tudíž dávám do každého zápasu maximum. To je ta nejlepší vlastnost, kterou hráč může mít - dát každou sobotu vše, co máte, svému klubu.“

Bývalý hráč Osasuny pohovořil i o své roli v obraně a ve strategii Arséna Wengera. A dle svých slov si jako obránce váží každé přihrávky, která týmu dopomůže ke vstřelení branky.

„Žádá se ode mě hlavně dobře bránit a ne střílet branky. Když jdu dopředu a nahrávám na branku jiným, je to jako bych ji sám vstřelil, což je pro mě takové menší zadostiučinění,“ řekl deníku The Sun.

„Nemohu si na svou kariéru ani v nejmenším stěžovat,“ řekl a dodal krátkou větu, která je u nově příchozí hráčů velmi častá: „Ale chtěl bych vyhrát trofej a doufám, že se mi to povede právě s Arsenalem.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama