Thomas Vermaelen

Vermaelen doléčil zraněný kotník, Wilshere a Koscielny s otazníkem

15.02.2013, 16:35 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal čeká v sobotu další zápas letošního FA Cupu. Na Emirates Stadium v rámci 5. kola nejstarší klubové soutěže přijede druholigový Blackburn. Manažer Arséne Wenger přinesl nové zprávy ohledně zraněných hráčů.

Na sobotní utkání by mohl být k dispozici kapitán Thomas Vermaelen, kterého v posledních dnes trápil zraněný kotník. Belgický rodák vynechal dva zápasy proti Sunderlandu a Stoke City.

Nejistota visí nad startem záložníka Jacka Wilshera, který si ze Stadium of Light přivezl naražené stehno. Anglický fotbalista absolvuje zdravotní testy, které rozhodnou o tom, zde bude moci do duelu zasáhnout. Manažer Wenger však neplánuje nic riskovat a je možné, že si Jack přes víkend odpočine. 

Stejná situace se týká obránce Laurenta Koscielnyho. Francouzský bek má problém s lýtkem a o jeho startu rozhodnou páteční testy. Šance obou hráčů jsou prý 50:50. 

Aaron Ramsey, Bacary Sagna i Abou Diaby budou na sobotní klání, které vypukne v 16:00, připraveni. Pravý obránce Carl Jenkinson hrát nebude, jelikož v předchozím utkání obdržel červenou kartu. 

„Vermaelen vypadá celkem dobře. V sobotu by mohl být v sestavě. Wilshere jde v pátek na testy, jeho start je nejistý, protože měl naražené stehno. Koscielny je na tom stejně jako Jack, takže bude muset také na zdravotní prohlídku.“

„Ramsey, Sagna i Diaby jsou v pořádku a na zápas budou připraveni. Jenkinson je suspendován. Fabianski již v týdnu chytal za rezervu, takže naše situace na marodce je celkem dobrá. Malé problémy mají nyní Koscielny a Wilshere. Dlouhodobě mimo hru je pouze Gibbs,“ uvedl na tiskové konferenci francouzský kouč.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama