Francis Coquelin

Coquelin: Chci si zopakovat vítězství v FA Cupu

15.02.2013, 19:05 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Francis Coquelin v roce 2009 s mládežnickým týmem Arsenalu vyhrál v soutěži FA Youth Cup. Nyní na Arsenal čeká 5. kolo FA Cupu proti Blackburnu a Coquelin by si rád úspěch v anglickém poháru zopakoval i s prvním týmem Arsenalu.

Francouzský záložník byl součástí týmu pod vedením Steva Boulda, který dokázal ve finále hraném na dva zápasy porazit Liverpool, 4:1 a následně 2:1. Součástí týmu byl kromě Francise například ještě Jack Wilshere nebo Emmanuel Frimpong.

Na Arsenal v sobotu čeká 5. kolo FA Cupu, ve kterém na Emirates Stadium přivítá druholigový celek Blackburn Rovers. Coquelin se v rozhovoru podělil jak o vzpomínky na triumf z roku 2009, tak o výzvě v podobě výhry letošního ročníku FA Cupu.

„Jsou to krásné vzpomínky. Je to doposud moje jediná trofej s Arsenalem a já si jí nesmírně cením. Byl to můj první rok v klubu, ziskem trofeje jsem byl vážně potěšen. V týmu jsme měli pár skvělých hráčů, někteří, například Jack Wilshere nebo Emmanuel Frimpong, jsou v Arsenalu i nadále,“ řekl hráč, který nechyběl v základní sestavě obou finálových zápasů v roce 2009.

„Úspěch mě namlsal a dodal dostatek chuti do fotbalu. Hlavně způsob, jakým tým hrál, nemyslím si, že by nám někdo mohl konkurovat. Byli jsme silní a naše síla ještě kolo od kola rostla,“ pokračoval ve vzpomínání 21 letý Francouz.

„Tým měl dostatek sebevědomí a všichni jsme spolu měli dobré vztahy. O to jednodušší to bylo, protože jsme spolu všichni dobře vycházeli jak na hřišti, tak mimo něj,“ popisoval základy úspěchu hráč, který si v této sezoně připsal už 20 startů za první tým Arsenalu.

Chtěli jsme se z juniroky dostat do A týmu. Teď se v něm nacházím, a samozřejmě že chci získat nějakou trofej i s tímto týmem,“ zakončil rozhovor Francis Coquelin.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama