Diaby dobře ví, že je obtížné se ke konci sezóny chytit

Diaby: Má přestávka se může ukázat jako přínos

16.02.2013, 08:00 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Záložník Abou Diaby, který se opět pozvolně vrací do sestavy, věří, že jeho opětovné zdravotní problémy a dlouhé pauzy od fotbalu by mohly ve finále býti výhodou při jeho návratu do rozběhnutého víru utkání, zvláště na konci celé sezóny.

26letý vytáhlý hráč je jedním z těch méně šťastných fotbalistů, kteří místo úspěchů a pravidelných startů sbírají pouze nová a dlouhá zranění, která jim tak brzdí vyplnit potenciál a talent, kterým beze sporu oplývají. Jeho návraty jsou vždy fanoušky očekávané, sám hráč se ale může cítit stále více pod tlakem. A když se vše vyvíjí dobře, do slibně se rozvíjející formy najednou zasáhne další zranění, které tak způsobí velké potíže nejen týmu, ale hlavně samotnému hráči.

Poslední Diabyho zranění přišlo v září minulého roku, kdy byl Francouz ve slibně rozehraný a velmi často se obejvoval v základní sestavě. Ovšem od této doby se na fotbal díval opět jen z tribuny či v horším případě v televizi. V současné době je záložník znovu zpět a doufejme plně připraven. A i když si je jistě vědom negativ plynoucích z jeho zranění, na vše se podle jeho posledního rozhovoru dívá též z té pozitivní stránky. Dle jeho slov vidí ve svém prodlouženém neplánovaném odpočinku výhodu.

„Myslím, že v posledních dvou měsících sezóny se už problém neobjeví. Ve stejný čas, kdy se vracíte do hry, to nebývá lehké, protože nejste dostatečně fit. Hráči a samotná hra vystoupají na nejvyšší úroveň fyzičnosti a je velmi obtížné se chytit. Ale já si myslím, že má pauza se na konci sezóny ukáže jako přínosná,“ dodal hráč, který v této sezóně nastoupil pouze ke 13 utkáním, ve kterých se mu nepodařilo ani jednou skórovat.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama