Santi Cazorla

Cazorla: Fanoušci jsou skvělí

10.04.2013, 15:20 – Filip ČavojProfil na Twitteru / arsenal.com

Jeden z hlavních tahounů Arsenalu si pochvaluje příznivce svého nového klubu a přiznává, že i oni mají velký podíl na jeho první úspěšné sezoně na Britských ostrovech.

Maličký španělský středopolař se v létě přestěhoval z Málagy do Londýna a o tom, že to byl vynikající transfer svědčí nejen statistiky, ale i skvělý vztah samotného Santiho a fanoušků Arsenalu. Když už jsme u těch statistik, není od věci připomenout si jeho prozatímních 11 branek a 9 asistencí, za což by se určitě nemusel stydět kdejaký útočník hrající svou první sezonu v Premier League.

Myslím, že v tom mám štěstí. Fanoušci se ke mě chovají neuvěřitelně a já se jim to snažím oplácet výkony na hřišti. Snažím se odvést maximum, aby si sledování jejich oblíbeného týmu naplno užívali a byli spokojeni s mou hrou. Už od první minuty mě zde přijali perfektně, chtěl bych jim za to moc poděkovat, ale ani slovy se to nedá popsat, jak moc mi to pomáhá. Doufám, že co nejdříve něco vyhrajeme, ať se můžeme radovat společně," sní Santi.

„Sice mám svůj účet na Twitteru, ale dlouho jsem tam nebyl. V sociálních sítích se moc neorientuju, každopádně je to super, že prostřednictvím takových věcí můžete být blíže fanouškům a přiblížit jim tak každodenní život fotbalisty."  Není třeba popisovat Cazorlův skvělý vstup do Premier League, bývalá hvězda La Ligy totiž před svým příchodem byla připravena na náročnější styl hry, ale v jednom ho Anglie uchvátila - atmosférou. 

„Pokud je Anglie v něčem opravdu výjimečná, tak jsou to jednoznačně stadiony, atmosféra a respekt k hráčům. V porovnání se Španělskem se zde hrají zápasy v jiný čas, zápasový harmonogram je taktéž rozdílný a to zapálení lidí pro fotbal je znát už u maličkých klučinů. Toto mě velice zaujalo a užívám si, že mohu být toho součástí," rozplývá se Cazorla. 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama