Arsene Wenger

Wenger posílí. Vím to, sdělil Dein

11.04.2013, 10:20 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / standard.co.uk, telegraph.co.uk, skysports.com

S rostoucími nadějemi na zisk vstupenky do příštího ročníku Ligy mistrů se noří spekulace o letních přestupových tazích Arsenalu. V klubové pokladně je údajně připraveno 70 milionů liber a bývalý místopředseda klubu David Dein věří, že „Kanonýři“ výrazně posílí.

Prokletí se stále drží severního Londýna. Arsenal ani letos nepřeruší osmileté čekání na úspěch ziskem trofeje. Jediným cílem pro zbytek sezony je umístit se v první čtyřce a zajistit si start v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. A pak se podle řady indicií začnou dít na Emirates Stadium věci.

Vedení klubu údajně poskytne na přestupy finanční injekci 70 milionů liber, které manažer Arsène Wenger podle bývalého místopředsedy nejúspěšnějšího londýnského celku Davida Deina, jenž ve funkci strávil čtyřiadvacet let, využije na výrazné posílení současného kádru.

„Arsenal ztrácí na vedoucí Manchester United přes dvacet bodů, což je neuspokojivý výsledek, který nutí k obohacení týmu. A já vím, že to Arsène Wenger udělá. Stále patří mezi nejlepší manažery na světě, trénuje přes třicet let, takže ví, co dělá. Přestože zažívá náročnou sezonu, za to, co už dokázal a každým rokem dokazuje, jsem jeho velkým fanouškem,“ prohlásil bývalý akcionář klubu, který se v roce 1996 podílel na příchodu francouzského kouče do britské metropole.

Zahraniční média již od skončení zimního přestupového okna spojují s „Kanonýry“ jedno jméno za druhým. K výrazným změnám možná dojde na brankařském postu. Podle deníku Telegraph je Arsenal blízko zisku Asmira Begoviče, gólmana Stoke City, za něhož „Potters“ požadují 15 milionů liber. Mluví se však také o Španělech Ikeru Casillasovi z Realu Madrid, Pepem Reinovi z Liverpoolu a Víctoru Valdésovi z Barcelony.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama