Ryo Miyaichi se teprve nedávno zařadil zpět do kádru Arsenalu

Zahrát si doma v Japonsku by bylo úžasné, skrytě doufá Ryo

14.04.2013, 12:00 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Asijský útočník Ryo byl nucen kvůli zranění předčasně ukončit hostování ve Wiganu. Sezona pro něj skončila a rodák z Okazaki nyní vyhlíží do budoucnosti. Ryo doufá v šanci dostat se do výběru hráčů Arsenalu, který v rámci letní přípravy zavítá mimo jiné i do země vycházejícího slunce – Japonska.

Dvacetiletý mladíček vyrůstal ve čtvrtém největším městě Japonska Nagoji. Nyní ale žije v dalekém Londýně a v nabitém programu jen stěží najde příležitost podívat se domů. V létě Arsenal plánuje již tradiční Asijskou tour a v jejím rámci je na pořadu i návštěva Japonska a přípravné zápasy s místními celky. Pro hráče představuje tato tour jedinečný zážitek s množstvím nových poznatků o cizí zemi i kultuře. Pro Japonce ve službách Arsenalu Rya by však nominace na tuto tour znamenala dvojnásobnou radost.

První zápas v Japonsku odehraje londýnský celek 22. července a jeho protivníkem bude bývalý zaměstnavatel Arséna Wengera Nagoya Grampus. Druhým japonským celkem, s kterým Arsenal změří síly, bude 26. července tým Urawa Reds. 

Ryo je momentálně v rekonvalescenci po operaci kotníku. Pro nejbližší týdny má tedy jen dva cíle: zotavit se a dostat se do výběru pro Asijskou tour. „Strašně bych si přál nastoupit v Japonsku za Arsenal. Byl by to pro mě magický moment," neskrýval touhu syn bývalého basketbalisty.

„Arsenal je v Japonsku velmi populární značka a fanouškovská základna je zde opravdu široká, stejně jako v Číně a Malajsii. Pro celý tým to bude skvělý zážitek. Mluvil jsem s rodinou i přáteli a všichni mají z návštěvy Arsenalu velikou radost. A mě samozřejmě chtějí vidět na hřišti."

„Kdyby se tak stalo, byl bych zřejmě pod velkým tlakem. Lidé v Japonsku ode mě hodně očekávají a chtěli by vidět moje kvality na vlastní oči. Jsem tedy trochu nervózní. Ale těším se, pokud se tedy dostanu do výběru hráčů."

Ryovi byly teprve dva roky, když Arsène Wenger dovedl v roce 1995 celek Nagoy Grampus k vítězství v Císařském poháru. Přesto však velmi dobře ví, jaký má francouzský manažer v Japonsku respekt.

„Udělal pro Nagoyu i pro celé Japonsko hodně. Fanoušci budou velmi rádi, že ho budou moci opět vidět na vlastní oči. Japonci hojně sledují Premier League. Boss v Nagoji trénoval a já tam vyrůstal, takže celý zážitek bude pro všechny o to silnější."

„Nagoya má velmi dobrý tým. Myslím, že dokonce před třemi lety vyhráli ligu. Jsou technicky dobře vybavení. Urawa je výborný celek s krásným stadionem. Mají hodně fanoušků, kteří jejich výkony ženou hodně nahoru. Nebude to vůbec lehký zápas,"  vyjádřil se na adresu japonských soupeřů hráč, jenž postupně prošel hostováním ve Feynoordu, Boltonu a Wiganu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama