Thomas Vermaelen

Udržme si formu, vyzývá své spoluhráče Vermaelen

14.04.2013, 20:30 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Stoper Thomas Vermaelen nabádá hráče Arsenalu k udržení formy a vítězné série, která i po sobotní výhře nad Norwichem City nadále pokračuje, a to minimálně do úterního klání s Evertonem.

Ještě po hodině hry vše nasvědčovalo tomu, že nevýrazný výkon domácích a branka Michaela Turnera společně způsobí, že šance Arsenalu na Ligu mistrů se rapidně zmenší. Ovšem proměněná penalta z 85. minuty „Kanonýry“ motivovala ke třem brankám a comebacku, který dočasně posunul svěřence Arséna Wengera na třetí příčku.

„Bylo to obtížné. Celkově jsme hráli lépe. V prvním poločase jsme soupeře dostali pod tlak, ale nevytvořili jsme si tolik příležitostí. V druhé půli jsme inkasovali gól, ale již mnohokrát předtím jsme ukázali, že umíme bojovat. Mohli jste to vidět i tentokrát, když jsme na konci vsítili tři branky.“

 „Norwich nebyl v pokutovém území nikterak nebezpečný. Jejich branka byla jejich první pořádný pokus, ale věděli jsme, že jsou silní ve standartních situacích a z jedné jsme inkasovali. Je to trochu ostuda, ale myslím si, že jsme se vrátili velmi silní,“ řekl belgický reprezentant pro oficiální klubové stránky.

Ačkoli sobotní výhra je již pátou v řadě, Vermaelen před dalším důležitým kláním, které je naplánováno na úterní večer, apeluje na spoluhráče, aby nedopustili úpadek a nadále tvrdě pracovali.

„Myslím, že jsme ve formě. Momentálně jsme v dobrém rozpoložení a vyhráváme hodně zápasů,“ pochválil aktuální formu Vermaelen a dodal: „Úterní utkání je další z těch důležitých, takže musíme i nadále bojovat a pokusit se o zisk všech tří bodů.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama