Jack Wilshere

Wilshere: Do své formy se zase vrátím

16.04.2013, 14:00 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Anglický bojovník se na trávník vrátil po šesti týdnech, kdy si léčil své zranění kotníku. Fanouškům tak vzkazuje, že mu nejspíš bude chvíli trvat, než se dokáže vrátit do své původní formy.

Jack Wilshere nastoupil do hektického utkání Arsenalu proti Norwichi, kdy jeho spoluhráči otáčeli vývoj zápasu až v posledních minutách. To už však reprezentant Albionu na hřišti nebyl, protože Arsène Wenger místo něj poslal Thea Walcotta.

Jednadvacetiletý fotbalista tak přiznává, že důvodem střídání byl i jeho nedostatečný výkon, přestože na porci odehraných 60ti minut byl s francouzským manažerem domluvený. Je si však jistý, že během několika dalších dnů se do své předchozí formy dokáže určitě vrátit.

„Je skvělé zase naplno hrát, ale bude nějakou dobu trvat, než se zase vrátím tam, kde jsem byl před mým úrazem," popisuje své pocity Jack. „Jasně, bylo to jen šest týdnů, ale absence zápasového vytížení udělá své. Chvilku na tom musím pracovat. Nicméně po rekonvalescenci naskočit do svého prvního domácího zápasu - to je vždycky příjemné."

Cítím se dobře. Potřeboval jsem odehrát nějaký zápas a tak mi ho boss umožnil. Netuším, jaká sestava nastoupí do dnešního zápasu proti Evertonu, nicméně já jsem připravený hrát. Na druhou stranu bez jakýchkoliv problémů přijmu i začátek utkání z lavičky, pokud to bude potřeba," pokorně chápe situaci anglický záložník.

Ten měl před zraněním vynikající výkony, které naprosto podtrhl v mezinárodním zápase proti Brazílii. Nicméně pak přišel zmiňovaný úraz a Wilshere tak na chvíli ztratil zápasovou praxi, což pro něj bylo celkem vyčerpávající, zvláště po psychické stránce.

„Naštěstí ta léčba netrvala tak dlouho jak u minulého zranění, tak snad se zpátky do hry dostanu rychleji. První zápas tomu hodně pomůže. Proti Norwichi jsem nepředvedl téměř nic, vím to. Ale i přes to se hráč musí dostat, aby se mu jeho schopnosti zase vrátily," přiznala s nutnou dávkou sebekritiky hvězda Arsenalu.

„Když jsme proti poslednímu soupeři pár minut před koncem prohrávali o gól, burcovali jsme se a každý musel udělat maximum. Alespoň pro bod. Nakonec přišly tři, z čehož jsme měli šílenou radost. Zvláště když nás v tabulce posunuly o příčku výš."

Jeho tým má nyní před sebou posledních šest zápasů sezóny a dva z nich budou opravdu obtížné. Narazí v nich totiž na soupeře z první šestky, a to na Everton a Manchester United. Oba soupeře však přivítá na vlastní půdě

„Dneska nás čeká ohromně důležitý duel. Pokud ho zvládneme, jsme v docela dobré pozici pro to, abychom se i v příštím ročníku dostali do pohárové Evropy. Když hrajete proti Toffees, musíte být vždycky připraveni na složité zápasy. Mají silný střed hřiště a jejich velkou zbraní jsou kvalitní protiútoky."

Nicméně nejen toto utkání bude těžké, na seznamu nás čeká i Fulham, který dokáže vždycky vycenit zuby. Zvláště pokud hraje na Craven Cottage."

„Rozhodně nemíníme, aby hráči Manchestru United oslavili titul na našem hřišti, takže uděláme všechno proto, abychom jim to trochu oddálili.“

Jack Wilshere na adresu zápasu s United, který se odehraje čtyři kola před koncem sezóny.

No a samozřejmě ještě musíme odehrát devadesát minut proti United. Rozhodně nemíníme, aby jeho hráči oslavili titul na našem hřišti, takže uděláme všechno proto, abychom jim to trochu oddálili. Víme že je doma můžeme porazit. Z následujících her lze vytěžit maximum bodů, musíme se však soustředit a jít od zápasu k zápasu," objasňuje taktiku svých spoluhráčů Wilshere, který dnes večer bude určitě součástí Wengerova užšího kádru.

Krom jiného se pro týmové stránky rozpovídal ještě o hráčských personách v týmu soupeře, kdy většinu z nich zná z anglické reprezentace, konkrétně Leightona Bainese a Leona Osmana.

„Baines je vynikající přírodní typ fotbalistu. Přestože nepatří mezi nejrychlejší beky, nebere to jako nevýhodu a snaží se z toho něco těžit. Skvěle tak dokáže přejít přes hráče a vše doplnit s bezchybnou souhrou s Pienaarem."

Osman je zase letos ve velké formě. Jeho velkou předností je první dotek s míčem. Možná bych řekl, že by se dal srovnávat s těmi nejlepšími na světě, ovšem je hrozně podceňovaný. Musíme si na něj dát pozor, stejně tak jako na Gibsona či Fellainiho. Střed hřiště je to, co má Everton nejsilnější, takže získat tento prostor bude klíčové pro celé utkání. Zkusíme jim znemožnit to, co jim jde a uvidíme, co to s nimi udělá. Pokud dokážeme hrát naši hru a budou se nám dařit přihrávky, můžeme porazit kohokoliv," sebejistě zakončuje rozhovor mladý talent, který se nejspíš proti Evertonu dostane na hřiště. Zápas se odehraje dnes ve 20:45 SEČ na Emirates Stadium.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama