Jack Wilshere

FA Mirallase ani Wilsherea za potyčku nepotrestá

17.04.2013, 23:30 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / bbc.co.uk

Anglická Fotbalová asociace (FA) nezasáhne proti Kevinu Mirallasovi z Evertonu a Jacku Wilshereovi z Arsenalu, kteří se při poločasovém odchodu do šaten při úterním utkání 29. kola Premier League dostali do rozporu.

Na velkoplošných obrazovkách na Emirates Stadium svítily po devadesáti minutách dvě nuly. I přesto se na trávníku šedesátitisícového stánku během úterního večera, kdy „Kanonýři“ v dohrávaném ligovém souboji vyzvali Everton, jiskřilo. 

Hned zpočátku zápasu si hráči obou mužstev nebrali servítky a chodili do duelů s nadměrnou dávkou agrese. „Některé zákroky přesahovaly hranice,“ nechal se po bezbrankové remíze slyšet manažer Arsenalu Arsène Wenger, jenž měl výtky vůči hlavnímu sudímu Neilu Swarbrickovi, který do hry příliš nezasahoval.

V prvním poločase přitom mohl udělit druhou žlutou kartu Darronu Gibsonovi za úmyslný faul na Thea Walcotta. Sedmačtyřicetiletý arbitr netrestal ani po skončení úvodní poloviny dějství, kdy se do sporu dostali Kevin Mirallas s Jackem Wilsherem.

První jmenovaný postříkal při odchodu do šaten středopolaře Arsenalu vodou z plastové lahve a anglický reprezentant na bývalého útočníka Olympiakosu, který v Evertonu působí od loňského léta, okamžitě zaútočil. Do potyčky se poté zapojili i další hráči.

Oba hlavní aktéři incidentu unikli karetnímu trestu od rozhodčího Swarbricka a dodatečně nezasáhne ani FA. 

„Vůbec o tom nevím, ale jestli to zachytily televizní kamery, brzy to všichni uvidíme,“ reagoval po utkání Wenger, jemuž jeho protějšek David Moyes vzkázal, že agresivní hra, kterou „Toffees“ praktikovali, byla v rámci pravidel.

„Nepřijeli jsme na Emirates Stadium sledovat, jak si Arsenal přihrává. Za Wengera mluvila frustrace. Myslím, že byl dost vyvedený z míry,“ sdělil skotský manažer, jehož celku patří po třiatřiceti odehraných kláních šestá příčka.

Mirallas i Wilshere tak budou moci nastoupit do příštího ligového kola, v němž Everton v sobotu zajíždí do Sunderlandu a Arsenal se v londýnské bitvě ve stejný čas představí na půdě Fulhamu.
 

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama