Per Mertesacker

Mertesackera remíza s Evertonem zklamala

18.04.2013, 17:55 – Monika Gordíková / arsenal.com

Obránce Gunners Per Mertesacker neskrývá nespokojenost. Jeho tým podle něj přišel proti Evertonu o dva body kvůli nevyužitým protiútokům.

Úterní večerní klání proti Evertonu hrané na Emirates Stadium přineslo Arsenalu jen bod za remízu 0:0. „Jsme spokojeni s čistým kontem, ale absolutně nejsme spokojeni s remízou. Zejména ve druhém poločase jsme měli více ze hry a byli jsme o dost lepší. Evertonu se dařilo spíše v první půli. Pak mu to až tak nešlo a my jsme měli několik šancí, ale nedokázali jsme je správně využít a získat tři body,“ láteří německý reprezentant.

Mertesacker lituje zahozených protiútoků, které přitom vypadaly slibně. „Ve druhém poločasu jsme měli více prostoru. Založili jsme hned několik dobrých protiútoků, když hráči soupeře nebyli v ideálním postavení, ale nedokázali jsme skórovat a to je zklamání. Měli jsme to využít,“ pokračuje vysoký bek.
 
„Chtěli jsme ze zápasu víc než jeden bod, takže nemůžeme být spokojeni. V téhle fázi sezony musíte tyto těsné duely vyhrávat. Na druhou stranu si myslím, že jsme dobře bránili. Vždy jsme se parádně doplnili a každého hráče soupeře pokryli. Měli tam několik silných chlapů, kteří s námi měli problémy, to je dobré znamení do budoucna.“
 
Ta úplně bezprostřední budoucnost přinese těsný ligový finiš se soubojem několika týmů o posty zajišťující Ligu mistrů. Mezi nimi je i Arsenal. Ten je nyní v tabulce mezi Chelsea a Tottenhamem. Právě vzájemné střetnutí těchto dvou týmů také hodně napoví. „Oni budou hrát proti sobě a stejně tak Everton čekají těžké zápasy. Je to neskutečně vyrovnané a já doufám, že všechno nakonec vyzní dobře pro nás, že vyhrajeme naše zápasy. Nejbližším cílem je Fulham.“

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama