Gervinho dokázal uspět ve světě fotbalu

Fotbal změnil můj život, říká Gervinho

19.04.2013, 18:15 – Monika Gordíková / arsenal.com

Pětadvacetiletý záložník je vděčný za to, co všechno ve fotbale dokázal. Prorazil v nejpopulárnější hře na světě, což mu změnilo život.

Gervinho vyrostl ve státu s názvem Pobřeží slonoviny. Rané roky své kariéry strávil ve slavné mládežnické akademii ASEC Abidžan. Poté se stěhoval do klubů v Belgii, Francii a pak do Arsenalu. Současně je stálým členem reprezentace své mateřské země a přiznává, že si užívá každý den.

„Nevyrůstal jsem v dobrém prostředí, musel jsem se radovat z maličkostí a rozhodně jsem si nediktoval, co bych všechno chtěl. Ale naštěstí jsem měl rodiče, kteří za mnou stáli vždy a všude. Když jsem se rozhodl, že fotbal bude priorita, musel investovat všechno, abych ukázal, že mám talent. Nebylo to snadné a prožil jsem několik těžkých chvil,“ řekl Gervinho.
 
Kdyby se tehdy nerozhodl pro fotbal, bůhví, jak by jeho život vypadal. „Musel jsem převzít zodpovědnost za některé věci, protože všechno nemohlo ležet na rodičích. Fotbal změnil můj život a já si nemůžu na nic stěžovat. Díky němu jsem prožil úspěch. Tyhle zážitky bych v Africe nikdy neprožil,“ uzavřel záložník.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama