Arsene Wenger

Wenger po zápase s Wiganem

15.05.2013, 14:00 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com

Arsenal zvládl další krok v bitvě o účast v Lize mistrů na výbornou a s novopečeným vítězem FA Cupu si poradil v poměru 4:1. Lodivod londýnského klubu se k zápasu s Wiganem i k tomu nadcházejícímu s Newcastlem vyjádřil na tiskové konferenci.

O výsledku utkání...
„Do utkání jsme vstoupili dobře a prvních 20 minut zápasu bylo plně v naší režii. Po dvaceti minutách dominance jsme však polevili, zejména v útočné fázi. Wigan se díky tomu ihned dostal do hry. Vyrovnávací gól byl sice krásný, ale dle mě padl po nesprávném výroku sudího. Byla to pro nás velká rána a ani na začátku druhé půle jsme s tím ještě nebyli plně vyrovnaní. Postrádali jsme plynulost, lehkost a jistotu. Za stavu 1:1 jsme byli zralí na další gól, Wojciech však vytáhl neuvěřitelný zákrok a tým podržel."

Na Walcottův gól...
„Theův gól znamenal pro Wigan obrovský úder, z kterého se hosté už nedokázali vzpamatovat. Poté jsme přidali třetí a čtvrtý gól a hráli klidně a uvolněně. I když utkání skončilo rozdílem tří branek, jeho průběh byl poměrně vyrovnaný."

Na sestup Wiganu...
„Jejich sestup mě mrzí. Mají dobrý tým plný inteligentních hráčů. Hrají pohledný fotbal, kterým si svoji přítomnost v Premier League zaslouží. Pokud zůstane tým pohromadě, nepochybuji o tom, že za rok uvidíme Wigan opět mezi elitou."

O tahounech týmu...
„Náš tým byl dnes velmi efektivní. Walcott předvedl výborný výkon. Od úvodního hvizdu byl nejnebezpečnějším hráčem na hřišti. Ale zásluhu na výsledku nese celý tým, který předvedl zodpovědný a kvalitní výkon."

Na odhodlání svých svěřenců...
„Na začátku druhé půle jsme trochu znervózněli. V takto důležitých zápasech ale musíte disponovat velkou psychickou odolností a pokračovat ve své hře, hrát uvolněně, jakoby se v podstatě o nic nehrálo. Nám však nějakou dobu trvalo, než jsme se oklepali z inkasovaného gólu."

Na rozhodující zápas na hřišti soupeře...
„Nevím, jestli venkovní zápas je pro nás výhodou, či ne. Poslední týdny jsme v situaci, kdy se nemůžeme ohlížet na to, kde hrajeme. Vždy potřebujeme bodovat naplno. Někdy hráči pod tlakem zisku tří bodů tlačí na pilu až příliš. Toto snažení je mnohdy kontraproduktivní a naší hře to spíš uškodí. Byli jsme toho svědkem i v utkání s Wiganem. Po gólu na 3:1 se hráči uvolnili a vpustili do hry naše naučené prvky, už to nebylo tolik úzkostlivé. Profesionální hráči mají v popisu práce jednání pod tlakem a musí si s tím poradit."

Na povinnost výhry v Newcastlu...
„Vše je stále otevřené a bude se to odvíjet od našeho výsledku. V konečném zúčtování máme pořád šanci být třetí."

Na nervozitu hráčů před nadcházejícím zápasem...
„Svým hráčům věřím. Jsou to zkušení profesionálové. Navíc již delší dobu hrajeme pod tlakem a zatím vždy jsme si s tím dokázali poradit."

Na střídání Mikela Artety...
„Není to dobré. Natáhl si lýtko a jeho start v nedělním utkání je nejistý. Zatím víc nevíme, musíme 24 hodin počkat a pak budeme moudřejší. Nevypadá to ale moc dobře. Mikel je pro tým velmi důležitý, proto jeho start nechci okamžitě vyloučit. Možná budeme muset riskovat a postavit Wilsherea, nevím."

O stabilitě a soudržnosti týmu...
„Když se podíváte na počet bodů, který jsme od začátku roku získali my a Manchester United, jejich počet bude téměř stejný, ne-li úplně stejný. Trvalo nám dlouhou dobu, než jsme se rozjeli. Hodně nás srážela důležitá utkání s týmy z horních pater tabulky. Hlavně domácí porážky od největších konkurentů hodně ranily psychiku hráčů. I proto nám trvalo tak dlouho, než jsme nabyli jistoty a stability. Do týmu také před sezonou přibylo několik nových hráčů, takže i nesehranost mohla hrát v úvodu sezony svoji roli."

O důležitosti výsledků...
„Momentálně se v podstatě připravujeme i na další sezonu. To, jak hrajeme a jak se umístíme, se hodně odrazí v následující sezoně, takže nyní se plně soustředíme na nedělní zápas v Newcastlu."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama