Trofej pro vítěze Emirates Cupu

Na Emirates Cup přijedou Galatasaray, Neapol a Porto

15.05.2013, 16:35 – Radek ŠamšaProfil na Twitteru / arsenal.com

Oficiální klubové stránky potvrdily jména účastníků letního přípravného turnaje Emirates Cupu, který se loni v britské metropoli nekonal kvůli olympijským hrám. Na stadionu Arsenalu se v srpnu představí Galatasaray, Neapol a Porto.

Letní příprava „Kanonýrů“ před sezonou 2013/14 dostává finální rysy. Arsenal se již potřetí v řadě vydá na turné po Asii, během něhož navštíví Indonésii, Japonsko a stane se vůbec prvním klubem Premier League, který zavítá do Vietnamu. 

Po přátelských utkáních na východě čeká tým Arséna Wengera šestý ročník Emirates Cupu, jenž nebyl loni organizován kvůli letním olympijským hrám v Londýně. Po dvouleté odmlce přivítá Arsenal na svém stadionu turecký Galatasaray, italskou Neapol a portugalské Porto. Ani jeden z pozvaných celků na přípravném turnaji na Emirates Stadium dosud nehrál, Paris Saint-Germain tak zůstává jediným klubem, který má na kontě více účastí. 

„Těší nás, že se Emirates Cup vrací. I letos jsme pozvali tři velmi kvalitní celky, takže určitě uvidíme skvělý fotbal,“ nechal se slyšet výkonný ředitel Arsenalu Ivan Gazidis. „Pro fanoušky i hráče je to výborný způsob, jak se připravit na novou sezonu,“ doplnil jej Boutros Boutros, jeden z představitelů aerolinek Emirates, které turnaj zaštiťují.

Systém se oproti předchozímu ročníku nemění. Diváci uvidí o víkendu 3. a 4. srpna celkem čtyři zápasy, dva v sobotu a dva v neděli. Turnaj v 15:00 středoevropského letního času odstartuje souboj Galatasaraye, jehož barvy hájí bývalý „Kanonýr“ Emmanuel Eboue, s Portem. Po něm se Arsenal v 17:20 utká s Neapolí.

O druhém hracím dni vyzve v neděli v 15:00 Neapol Porto a šestý ročník Emirates Cupu následně v 17:20 uzavře duel Arsenalu s Galatasarayem. Ani letos se tak nestřetne každý s každým.

Za výhru si tým připíše obligátní tři body, za remízu jeden. Na podporu útočného fotbalu bude za každý vstřelený gól udělen bod navíc. V případě, že by po skončení čtyř zápasů nerozhodly o vítězi turnaje body, případně rozdíl mezi nastřílenými a inkasovanými góly, rozhodne počet střel na bránu. Výherce Emirates Cupu, na němž loni kraloval New York Red Bulls, převezme trofej po dohrání druhého nedělního utkání mezi Arsenalem a Galatasarayem.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama