Rosický mě mnoho naučil, říká Olsson

02.08.2013, 21:40 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / arsenal.com

Asijská tour je sice u konce, ale její důležitost už nyní pociťuje mnoho hráčů v čele s mladíky, kteří dostali svou šanci zapůsobit na manažera Arséna Wengera. Jedním z nich byl i záložník Kris Olsson, který přiznává, že rady, které dostal od zkušenějších spoluhráčů, se jistě v jeho další kariéře ukáží jako velmi cenné.

Letošní asijské turné opět přineslo mnoho zajímavých výsledků a působivých výkonů. Wenger se rozhodl do této přípravné tour zahrnout i mladé naděje z rezervního týmu- v Indonésii, Vietnamu a Japonsku tak nechyběli například Akpom, Gnabry, Zelalem, Aneke, Eisfeld či Olsson- a dal jim tak naději se ukázat v co nejlepším světle. 

A nutno říci, že si ani jeden z nich nevedl špatně. Tato malá skupinka na sebe strhla pozornost jak skvělou hrou, tak i brankami. Mezi střelce v přípravném utkání s týmem Indonésie se zapsal i 18letý Kris Olsson. A podle svých slov si svůj první zahraniční výlet s A- týmem velmi užil a je vděčný za mnoho rad od starších spoluhráčů. Ovšem rady jednoho z nich oceňuje více než jakékoli jiné.

„Tomáš Rosický mi dal na trénincích a při zápasech spoustu rad. To vše pomáhá, Arteta a Wilshere mi také pomohli. Dlouhá léta hrají na nejvyšší úrovni, takže nasbírali spoustu zkušeností, které mi umožní se mnoho přiučit. Tour byla skvělým zážitkem. Bylo to něco nového, když jsem takto s A- týmem cestoval vůbec poprvé.  Dostanete se odsud pryč a navíc vidíte hvězdné hráče, jejichž jména fanoušci hlasitě křičí. Každý chce, aby fanoušci jednou podobně skandovali jeho jméno. Hráče pak vidíte i každý den na tréninku a poznáváte, jací jsou mimo hřiště. Jsou profesionálové a také výborní hráči,“ vylíčil své pocity z přípravy mladý Švéd.

Tato cenná zkušenost se pro tak mladého hráče může stát odrazovým můstkem v jeho kariéře a hlavně v jeho motivaci pracovat a zlepšovat se. Rodák z Norrkopingu cítí, že tato část přípravy mu dokázala zvednout sebevědomí, ale na druhou stranu pochopil, že bude muset tvrdě trénovat, aby si další podobnou šanci v seniorském týmu vybojoval.

„Budu pracovat den co den a poté uvidím, jak moc jsem blízko zařazení do A- týmu. Možná půjdu na hostování, ovšem je tu i možnost, že tu zůstanu, abych viděl, jak to chodí a pak odešel na hostování v zimě. Má sebedůvěra na hřišti je daleko vyšší. Ostatní vědí, že jste byli s A-týmem, takže pokud chcete míč, nahrají vám ho. To vám jako záložníkovi velice pomáhá,“ doplnil pro oficiální klubové stránky nadějný záložník.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama