Mesut Özil

Manažer Sunderlandu Di Canio: Özil má snad kouzelné kopačky

17.09.2013, 09:00 – David LopaurProfil na Twitteru / mirror.co.uk

Po výhře nad Sunderlandem se na Mesuta Özila valí chvála ze všech stran. Německý záložník Arsenalu pomohl k výhře 3:1 a jeho výkon neunikl ani Paolovi Di Caniovi, který po kritice sudího Atkinsona naopak smekl před debutem nové posily Arséna Wengera.

Rád by tak prověřil Özilovu obuv, u které má silné podezření, že je očarovaná. „Měl štěstí, každý jeho dotyk s míčem byl perfektní. Nejspíš mu ty boty budeme muset zkontrolovat, ale předpokládám, že mu padnou jako ulité. Nic to ale nemění na faktu, že Özil je skvělý hráč," nechal se slyšet italský manažer.

Německý internacionál si ve víkendovém utkání připsal svou třiasedmdesátou nahrávku, když po jeho perfektním pasu skóroval Olivier Giroud. Pokud se podíváme na další evropské hráče, Özil zcela jasně vládne žebříčku v počtu asistencí za posledních pět let. Za ním jsou s velkým odstupem Lionel Messi, který má 58 asistencí, a jeho spoluhráč z Barcelony Xavi. Ten jich má ještě o dvě méně. Není tak divu, že nejen Paolo Di Canio, ale i Arsène Wenger a další spoluhráči z Arsenalu německou posilu chválí. 

„Viděli jste co dokáže. Téměř z ničeho vytvoří krásnou přihrávku, po které už stojí před hráčem pouze soupeřův gólman," oceňuje výkon svého nového spoluhráče Aaron Ramsey. „Přesně to je ten důvod, proč je Özil nejlepším hráčem v počtu asistencí v Evropě. Má neuvěřitelný talent, nechápu, jak může tak přesně vyslat míč, který jakoby splyne s kroky hráče, kterému je určen," rozplývá se autor dvou důležitých branek nad Özilovým výkonem.

To Arsène Wenger je v hodnocení poněkud střídmější. Ví, že jeden zápas dlouhodobě nenapoví nic, ale i přesto souhlasí, že jeho hra byla velice dobrá.

„Viděli jsme mnoho velkých hráčů, kteří v Premier League hráli, a proto je těžké po jednom utkání soudit. Ale Mesut je vynikající hráč a myslím, že od něj můžeme čekat velké věci. Po zápase ke mně přišel a prozradil mi, že si utkání doslova užíval. Jeho první dotek s míčem vypadá tak bezstarostně. A to s týmem skoro nehrál, přesto to fungovalo. Přechody do útoku zvládal famózně, vždy míč chvíli podržel tak, aby si spoluhráči mohli naběhnout. A až poté míč přesně předal," kvituje jeho výkon francouzský manažer.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama