Arsene Wenger

Na postup by mohlo stačit deset bodů, míní před soubojem s Marseille Wenger

18.09.2013, 00:15 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Manažer Arsenalu Arséne Wenger se na tiskové konferenci před středečním utkáním v Marseille vrátil k ligovému duelu se Sunderlandem, okomentoval progres Aarona Ramsey a uznal velkou ofenzivní sílu francouzského soupeře, s nímž se jeho výběr střetne dnes ve 20:45.

O víkendovém klání Premier League v Sunderlandu...
Zaregistrovali jsme v naší hře důležitý aspekt, a to dokázat vydřít venkovní vítězství, které pro nás bylo ohromně důležité. V prvním poločase jsme nedokázali využít své šance a soupeř nás za to na začátku toho druhého potrestal. Pak nás asi dvacet minut doslova tlačil, ale přesto jsme dokázali vyhrát. Pokud budeme hrát soudržně a budeme diktovat tempo hry, nebude problém přivézt si tři body i z jiných hřišť. Kvalita naší hry je totiž velmi dobrá.

O naplnění očekávání...

Po kolapsu s Aston Villou by nejspíš málokdo čekal, že se nám bude v dalších duelech takto dařit. Následujících pět zápasů jsme vyhráli, což je důležité především na začátku sezony. Nesmíme dopustit, aby nám někdo utekl a vznikl tak větší bodový odstup.

Věřím, že fanoušci měli strach, protože jsme s „Villans“ prohráli a nás pak čekala derby s Fulhamem a „Spurs“. Ke všemu následovalo utkání se Sunderlandem. Když mezi to všechno ještě připočítáte play off Ligy mistrů, je to pořádná porce zápasů s těžkými soupeři. Nám se vše povedlo zvládnout na jedničku, což pro mne hodně znamená.

Na formu Aarona Ramseyho...

Asi zažívá nejlepší období své kariéry. Dalo by říct, že to je očekávaný jev, protože je mu 22 let a u mladých hráčů je naprosto normální, že výkonnostně rostou. Za druhé má obrovský potenciál a snaží se zlepšovat se, díky čemuž vyspěl nejen po technické stránce.

V minulosti měl problém najít tu správnou pozici v šestnáctce, jelikož tam byl vždy o zlomek sekundy dříve, nebo naopak později. Letos si nabíhá přesně tam, kam jde míč, takže je jasné, že ty góly jednoduše přijdou. Kupříkladu jeho druhá branka proti Sunderlandu byla perfektní. Zvláště bych vyzdvihl jeho první dotek s míčem. Prostě se hodně zlepšil.

O zlomovém bodu loňské sezony...

Před březnovým střetnutím v Allianz Areně každý tvrdil, že z Německa odjedeme zpráskáni jako psi. Vzduchem vířily spekulace jako šest nebo sedm nula. My jsme neměli co ztratit a jednoduše jsme zkusili zabojovat, což se vyplatilo. Vždyť jsme málem postoupili. Po utkání jsme si uvědomili jedno. Proč nemůžeme vyhrát kdekoliv, když jsme to zvládli na Bayernu?

O startu Thomase Vermaelena...

Je dobře, že je zpět nejen jako hráč, ale i jako člověk v kabině. Všichni jsou rádi, že je tady, protože si prošel poměrně těžkým obdobím. Já ale věřím, že je to skvělý hráč a v momentě, kdy bude zcela fit, nám všem prokáže své kvality.

Problém je v tom, že pokaždé, když píši soupisku na další utkání, musím někoho z obránců vybrat. Přijde mi nefér, že jeden z trojice Vermaelen, Mertesacker, Koscielny bude sedět na lavičce, ovšem jinak to bohužel nejde. Vermaelen je vynikající hráč a já jsem kolem něj vždy budoval obrannou čtveřici. Stopery je totiž vhodné volit jednoho pravonohého a druhého levonohého. Vermaelen je sice momentálně tím, který je mezi náhradníky, nicméně pořád představuje určitou svěží alternativu do naší obrany. Nicméně teď mu přibyla konkurence v podobě Sagny, který všechna utkání, do nichž nastoupil, odehrál bravurně. Máme tak k dispozici čtyři výborné střední obránce.

O comebacku Mathieu Flaminiho...

Zprvu jsem byl docela skeptický. Chápu, že když je člověk mladý, těžko si uvědomuje, co všechno má v Arsenalu. Nakonec mne však vzájemné rozhovory donutily změnit své stanovisko a Flaminiho znovu podepsat. Jeho vyjadřování mi přišlo upřímné, bylo na něm vidět, že opravdu chce hrát náš fotbal a pomoci nám k vítězstvím.

Měl také další nabídky, ale nejspíš mu přišlo, že tady má rozdělanou práci a právě sem se chce vrátit. A jeho comeback byl vydařený, přestože od května nehrál. Vedl si ale skvěle a hlavně dal něco týmu. Z jeho vyrovnanosti můžeme v budoucnu profitovat.

O týmu Marseille...

Francouzská liga je nyní zajímavější než kdy jindy, bude to nejspíš složité utkání. PSG a Monako do svých řad lákají ty nejlepší hráče a ostatní týmy, aby zůstaly konkurenceschopné, musí nějakým způsobem zareagovat. Marseille tak koupilo Payeta, velmi kreativního hráče, jehož doplňuje Mathieu Valbuena. Společně s André-Pierrem Gignacem mají obrovský útočný potenciál. A to jsem ještě opomněl Floriana Thauvina, kterého získali z Lille.

O cílích Arsenalu...

Naše skupina je nejspíš nejtěžší, jakou jsme mohli mít, protože všechny týmy, které v ní jsou, mají šanci projít do vyřazovací fáze. Každý zápas tak bude životně důležitý. Osobně si myslím, že deset bodů by mohlo stačit k tomu, abychom prošli do další části. Je to však těžké určit, protože se počítá s tím, že vyhrajeme domácí utkání, což ale nikdy není jisté. My však jdeme do všech duelů stejně, takže není důležité kde ty body získáme, ale jak. Musíme si věřit, pak můžeme vítězit.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama