Wenger po výhře ve Francii: Věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého

19.09.2013, 08:00 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / arsenal.com, skysports.com

Arsenal svůj úvodní skupinový zápas zvládl na výbornou. Plným bodovým ziskem v Marseille prodloužil sérii po sobě jdoucích výher již na šest. Výkon svých svěřenců na pozápasové tiskové konferenci ohodnotil lodivod londýnského celku Arséne Wenger.

O důležitosti prvního gólu...
Bylo pro nás důležité neinkasovat jako první. Věděli jsme o soupeřově kvalitě, v domácím prostředí dokáže Marseille porazit kohokoliv. A protivník byl v první půlce excelentní. My se spíše rozkoukávali. Neudělali jsme ale žádnou velkou chybu, za kterou by nás mohli potrestat. Ve druhé půli soupeř polevil, což nám nakonec hrálo do karet. Výhra je výsledkem naší zkušenosti a trpělivosti. Je velmi dobře, že jsme do skupiny dokázali vstoupit vítězstvím.

O výkonu Ramseyho...
Upřímně jsem nečekal, že bude dávat tolik gólů. Zaznamenal obrovský progres, obzvláště v přihrávání a technické zdatnosti. Je neuvěřitelné, jak je rázem sebevědomý. Když se dostane do šance, věří si. A z toho plynou jeho góly. V pokutovém území si vždy dokáže najít ten správný prostor. Momentálně zažívá období, kdy mu tam spadne všechno. Ale pro mě je nejdůležitější kvalita jeho hry.

Na skutečnost, že Ramsey má nejlepší formu ze všech středopolařů v Evropě...
Nevím, zda aktuálně někdo hraje lépe. Já na to tak nenahlížím. Ramsey hraje dobře, což je pro mě důležité. Stejně jako to, že se bude ještě zlepšovat. Dnes zvládl těžké utkání. Marseille nebyla v roli favorita. Věděla, že nemá co ztratit. A v takové pozici jsou Francouzi obzvláště nebezpeční. Věděl jsem, že bude důležité vytěžit zde všechny tři body. V posledním rozhovoru jsem zmínil, že pro postup potřebujeme alespoň deset bodů. Takže mít po prvním zápase tři je velmi dobrý start.

Na chyby v zápase...
O chybách to celé je. Ten, kdo skóruje jako první, většinou vyhrává. Statistika to jasně dokazuje – 78 procent týmů, které vstřelí úvodní branku, zvítězí celý zápas. Dnes tomu nebylo jinak.

Özilovi, Wilshereovi a jejich vlivu na hru celého týmu...
V první půli jsme je vůbec nevyužívali. Nedařilo se nám přenést hru z jedné strany na druhou. A Marseille velmi dobře bránila, takže po stranách jsme se do útoku také dostávali jen stěží. Naše hra postrádala účelnost, nevěděli jsme, jak se pohybovat. O poločase jsme si to vyříkali.

O kvalitě soupeře...
Věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého. Když jsme tu vyhráli před dvěma lety, Marseille to nakoplo a dokázala následně vyhrát na Dortmundu. Tím si zajistila postup ze skupiny. Pokud si vezmou pozitiva z dnešního zápasu a půjdou dál s hlavou nahoře, mají šanci opět postoupit.

Na Walcottův gól...
Ze své nejméně nadějné šance vstřelil gól. To by jej mělo nakopnout. Jsem si jist, že se rozstřílí.

Na klubový rekord, kdy Arsenal vyhrál posledních deset venkovních utkání v řadě...
Vždy se soustředíme jen na ten nejbližší duel. A vždy se snažíme vyhrát. Odehráli jsme spoustu klání, kdy jsme byli favority. A prokázali jsme v nich velkou stabilitu. Hráčům to dodává sebedůvěru i důvěru ve spoluhráče. Rekord také dokazuje, že se naše defenziva velmi zlepšila a zkonsolidovala. Když k tomu přidáme kvalitu v ofenzivní části, vyhráváme.