Mikel Arteta

Arteta se zázračně uzdravil. Proti Stoke má šanci nastoupit

20.09.2013, 17:50 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

„Kanonýři“ úspěšně vstoupili do letošního ročníku Ligy mistrů, když ve středu vybojovali tři body na hřišti francouzské Marseille. Nyní celý tým soustředí myšlenky na nedělní domácí zápas se Stoke. Jak vypadá situace na marodce, přiblížil manažer Arséne Wenger.

Velmi příjemná zpráva dnes přišla ohledně záložníka Mikela Artety. Ten si v úvodním utkání nové sezóny zranil stehno a mimo hru měl být šest až osm týdnů. Jeho návrat byl stanoven na začátek října. Manažer Arsène Wenger na dnešní tiskové konferenci však přinesl informaci, že Arteta bude pravděpodobně připraven již na nedělní duel se Stoke City.

Dalším pozitivem je také to, že po středečním utkání Ligy mistrů s Marseille, nikdo z hráčů nehlásí nové zdravotní problémy. Francouzský kouč tak bude mít pro zápas 5. kola Premier League proti „Hrnčířům“ k dispozici totožné složení týmu, jako v posledních zápasech, navíc s uzdraveným Artetou. 

Ohledně Tomáše Rosického nepřišly žádné nové zprávy. Český záložník si minulý týden z reprezentačního svazu přivezl zranění zadního stehenního svalu a jeho délka absence zatím není známa.

„Od zápasu v Marseille nemáme žádná nová zranění. Jediným hráčem, který se vrací, je Mikel Arteta. Ten se v pátek zapojil do plného tréninku a během soboty se budu muset rozhodnout, zda ho proti Stoke využiji.“ 

„Má velký vliv na náš tým a patří mezi vůdce mužstva. Jsme rádi, že je zpět, jelikož v současné době máme velký počet zraněných hráčů a navíc nás čeká spoustu těžkých zápasů, takže je to dobrá zpráva.“

„Věřím, že Arteta znovu zapadne do sestavy. Všichni hráči dostanou svou příležitost. Vypočítali jsme, že každý z hráčů může odehrát až sedmdesát procent ze všech zápasů, takže je tam dost místa i pro ostatní. Pokud budou všichni zdraví, můžeme se dočkat bojů o jednotlivé posty,“ uvedl na tiskové konferenci Arsène Wenger.

Aktualizace (20.9. — 19:50)
Dalším z hráčů, který má po Artetovi nejblíže k návratu, je Santi Cazorla. Španělský záložník si z reprezentační přestávky přivezl zraněný kotník. „Dalším hráčem, který se nejdříve vrátí, je Cazorla. Nyní je to těžké posoudit, ale předpokládáme, že to bude za tři týdny,“ řekl Wenger. 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama