Hráči arsenalu navléknou do svých kopaček duhové tkaničky

Arsenal se zúčastní kampaně duhových tkaniček

21.09.2013, 09:20 – Lukáš LefflerProfil na Twitteru / London24.com

Arséne Wenger umožní svým svěřencům v nedělním duelu se Stoke, navléci si do svých kopaček duhové tkaničky. Jedná se o kampaň bojující za práva homosexuálů.

Charitativní společnost Stonewall, bojující za práva homosexuálů se spojila s firmou Paddy Power a rozeslala duhové tkaničky do všech 92 klubů v Anglii, plus 42 ve Skotsku. Celá představa stojí na tom, že hráči budou duhové tkaničky nosit na podporu fotbalistů homosexuálů. Kampaň ovšem v Premier League nesklidila velké nadšení a několik týmů v čele s Chelsea, Manchestrem United, nebo Tottenhamem svou účast odmítly.

Anglický záložník Joey Barton, který se po hostování v Marseille vrátil do svého klubu QPR, si tkaničky navlékl už při středečním utkání s Brightonem, které skončilo bezbrankovým výsledkem. I sám Arséne Wenger dnes uvítal iniciativu celého projektu.

„Já osobně jsem proti homofobii, pro mě je to určitý druh rasismu. Každý týden najdete další důvod, proč proti tomu bojovat. Myslím, že všechny týmy by měly bojovat proti rasismu a otázka homosexuality je jeho součástí. Proto by měly být zahrnuty všechny týmy v tomto boji.  V našem klubu má každý právo na svůj názor a svobodu v tomto druhu věcí,“ uvedl manažer londýnského klubu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama