Arsenal nabídne Rosickému novou smlouvu, pokud letos odehraje více jak 25 zápasů

13.11.2013, 16:15 – Filip SedlákProfil na Twitteru / independent.co.uk

Médii dnes proletěla zpráva týkající se budoucnosti Tomáše Rosického, kterému v létě na Emirates Stadium vyprší stávající smlouva. Pokud český záložník nastoupí v letošní sezóně do více jak 25 utkání, bude mu nabídnuto prodloužení kontraktu. Uvedené informace jsou spekulativní.

Třiatřicetiletý zkušený fotbalista patří v současném týmu Arsenalu k nejdéle sloužícím hráčům spolu s Bendtnerem, Walcottem a Diabym. Bývalý hráč Borussie Dortmund přišel na sever Londýna v roce 2006 a od té doby si získal obrovský obdiv manažera Wengera, který za ním pevně stojí.

Rosický si ve své kariéře prošel již mnoha situacemi a tou nejnepříjemnější byla určitě sezóna 2008/2009, do které vůbec nezasáhl, kvůli dlouhodobému problému s podkolenní šlachou. Toto období Tomášův fotbalový život značně ovlivnilo, ovšem jeho odhodlání, síla a především důvěra klubu mu dovolila se vrátit opět do "starých" kolejí.

I přesto, že jeho zdravotní stav nebude již nikdy stoprocentní a konkurence v záložních řadách stále roste, je považován v současném týmu „Kanonýrů“ za jednoho z nejdůležitějších hráčů, jehož práce na hřišti je viditelná a dobře ceněná.

Manažer Arsène Wenger se službami českého reprezentanta počítá i nadále a vedení klubu je připraveno nabídnout novou smlouvu. Podmínkou bude údajně počet odehraných zápasů v letošní sezóně, který musí překročit číslo 25.

V právě probíhajícím ročníku má Rosický na svém kontě celkem 11 startů a pokud bude pokračovat ve stejném tempu i v dalším průběhu sezóny, nemusí se o nový kontrakt bát. Rozhodujícím faktorem bude ovšem také zdravotní stav a samotné hráčovo rozhodnutí.

Rodák z Prahy se momentálně léčí z nachlazení, které ho postihlo před víkendovým zápasem s Manchesterem United, a proto se musel omluvit také z reprezentačního srazu. Pokud vše půjde podle plánu, Rosický by měl být připraven  na utkání 12. kola Premier League proti Southamtonu.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama