Ivan Gazidis

V lednu chceme přivést útočníka, ujišťuje fanoušky Gazidis

14.11.2013, 20:15 – Tomáš ZrůstProfil na Twitteru / skysports.com

Generální ředitel Arsenalu Ivan Gazidis poodkryl médiím informaci, že se bude klub v lednovém přestupovém období snažit získat dalšího útočníka, jehož příchod je dle mnohých pro aktuální tým nutností.

Útočníkem číslo jedna je v této sezóně beze sporu Olivier Giroud, který nejen že hraje ve výborné formě, ale prozatím se mu vyhýbají i zranění, tudíž s ním Arséne Wenger doposud mohl počítat pro každý zápas.

Ovšem pokud by byl Giroud vyřazen ze hry, klub by si musel při absenci Lukase Podolskiho vystačit pouze s Nicklasem Bendtnerem a výpomocí méně zkušených mladíku z výběru do jednadvaceti let. Kvalita týmu a jeho výsledky by pravděpodobně utrpěly ránu a na tváři manažera Wengera by tak právem přibyla velmi výrazná vráska.

Mnoho příznivců tak vytýká momentálnímu kádru nedostatečnou šíři a to hlavně na výše zmíněné pozici útočníka. Není tak divu, že Ivan Gazidis se snaží tyto hlasy utišit a zdůrazňuje, že nákup hrotového útočníka a předejítí nepříjemným scénářům bude v lednu pro Arsenal prioritou.

„Uvidíme, jak na tom bude Arsenal v lednu a jestli bude klub moci investovat do dalšího útočníka. Olivier Giroud jistě nebude schopen sám odehrát na své pozici celou sezónu. Potřebujeme tedy nakupovat,“ řekl rodák z Johanesburgu pro francouzský deník L´Équipe.

O síle letošního týmu má poněkud odlišný názor pravý obránce Bacary Sagna. Dle jeho slov je v týmu Arséna Wengera výrazný bojovný duch a hráči Arsenalu se v boji o první trofej od roku 2005 nikoho nebojí. „Měli jsme mnoho technicky vybavených hráčů a s příchodem Mesuta Özila se kvalita ještě zvýšila. Ale hlavně v Premier League jsme dříve postrádali fyzickou připravenost a bojovnou náladu.“

„Možná jsme si mysleli, že naše technické schopnosti budou dostatečné, aby se nám vše povedlo. Tentokrát se už nikoho nebojíme,“ dodal třicetiletý „Kanonýr.“ 

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama