Wojciech Szczesny

Z Manchesteru jsme si chtěli odvézt tři body, říká Szczesny

15.11.2013, 00:05 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / arsenal.com

Jednička Arsenalu se vrátila k poslednímu ligovému zápasu, který nedopadl podle představ. I přes prohru ale neztrácí optimismus co se týče pozice v ligové tabulce. Kromě toho Wojciech pomáhá mladíkům usadit se v prvním týmu, protože si sám prošel stejným vývojem jako oni.

Gólman Arsenalu Wojciech Szczesny se vyjádřil k poslednímu zápasu, kdy Arsenal podlehl Manchesteru United. Jediný gól zápasu po rohovém kopu obstaral Robin Van Persie a ukončil tak patnáct venkovních zápasů trvající šňůru, během které „Kanonýři“ ani jednou neprohráli. I přes prohru Arsenal stále vede ligovou tabulku a Wojciech je přesvědčený, že zápas na Old Trafford na tým nebude mít negativní dopad.

„Myslím, že to byl velmi vyrovnaný zápas a výsledek 0:0 by mu podle mě slušel víc. Asi by to bylo spravedlivější, ale dali pěkný gól ze standardní situace, takže výsledek musíme skousnout  a jít dál. V druhém poločase jsme sice kontrolovali hru, ale oni se soustředili jen na defenzivu. Ani jeden tým neměl v zápase moc šancí, oni jednu využili a v tom je ten rozdíl,“ popisuje zápas ze svého pohledu polský gólman.

„Samozřejmě, jsme pořád v dobré pozici. Některé ostatní týmy také ztratili body, ale my rozhodně body ztrácet nechceme. Přijeli jsme si do Manchesteru pro body tři a vracíme se s prázdnou, takže jsme zklamaní. Teď je pro nás důležité se co nejrychleji vrátit na vítěznou vlnu a opět trochu zvýšit náš náskok na čele tabulky.“

Kromě zápasu s Manchesterem United se Szczesny vyjádřil také na adresu mladíků, kteří se pomalu ale jistě dostávají do A týmu Arsenalu. Snaží se jim pomoct, protože dobře ví, jaké to je, sám si to totiž také zažil. Wojciech debutoval v 19ti letech a o dva roky později už byl klubovou jedničkou, následně se dokázal prosadit i v polské reprezentaci.

„Když jsou mladí hráči povýšení do prvního týmu, mohou to porovnat s tím, jak jsem se tam dostal já. Prošel jsem mládežnickým výběrem, posunul se do rezervy, odešel na hostování. Snažím se je v prvním týmu dobře přivítat, radit jim, ale také je udržet nohama na zemi, protože to je důležité. Sám si vzpomínám na svůj první den v klubu a teď už jsem tu osmou sezónu, utíká to rychle,“ říká Wojciech.

„Taky si vzpomínám na svůj debut v Arsenalu, není to tak dávno a už mám za sebou více než 100 zápasů. Jsem si jistý, že další stovka, i několik stovek potom, přibudou taktéž velmi rychle,“ neskrývá své ambice 23letý Wojciech Szczesny.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama