Jack Wilshere

Wilshere: Máme dobré vztahy nejen na hřišti

15.11.2013, 13:10 – David LopaurProfil na Twitteru / arsenal.com

Jednadvacetiletý záložník Arsenalu prozradil, co může stát za tak dobrým vstupem do nové sezony, v níž londýnský celek figuruje na první příčce Premier League s náskokem dvou bodů před Liverpoolem, a také poslal jasný vzkaz všem svým kritikům, podle kterých nepodává odpovídající výkony

Působivá forma „Kanonýrů“ je podle mladého Angličana spojena s tím, jak si hráči rozumí i mimo hřiště. To je podle něj hlavní aspekt, který prozatím rozhoduje utkání v jejich prospěch.

„Během předešlých sezon jsme spolu téměř nikam nechodili, ale zhruba za poslední půlrok se to rapidně změnilo. Týmové večeře a podobné společné akce jsou tu naprosto běžné. Jsme jen lidi a někdy se od fotbalu potřebujeme oprostit. Popovídat si o životě, rodinách a podobných tématech. Myslím, že právě tento fakt hraje velkou roli v tom, jak moc si na hřišti letos rozumíme,“ vysvětluje otec dvou dětí.

A právě to, že v jednadvaceti má Wilshere už dva potomky, prý jeho kritiky svádí k tomu, aby lehce zapomínali na jeho věk.

„Mám pocit, že autoři těch článků si jednoduše řeknou, že mám dvě děti a tím to pro ně končí. Chápu, že v mém věku to není moc obvyklé, ale to na tom snad nic nemění. V prvním týmu Arsenalu jsem od svých šestnácti let, což je poměrně dlouhá doba. Do národního týmu jsem se dostal za další dva roky, takže z profesního hlediska jsem vystoupal opravdu rychle.“

„Snažil jsem se udržet své místo v týmu, ale pak přišlo zranění a pro mne to byl neuvěřitelně těžký a frustrující rok,“ vzpomíná Jack na trable, kdy z poměrně nenápadného zranění vzešla dlouhá pauza bez fotbalu.

„Někteří lidé si mylně myslí, že jakmile člověk nehraje, tak nemusí trénovat. Opak je pravdou, to mi věřte,“ přesvědčuje spekulanty rodák ze Stevenage.

Nyní se Wilshere koncentruje jen na to, aby byl ve fyzické pohodě a odehrál co nejvíce utkání.

„Týden co týden hraji proti třicátníkům, kteří mají daleko více zkušeností než já. Na to bych se zaměřil spíš než na to, kolik mám dětí. Ale pisálkové asi budou psát pořád, jsou za to holt placeni,“ smiřuje se s vlnou kritiky anglický středopolař.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama