Chci hrát co nejčastěji a být týmu prospěšný, zní z úst kapitána Arsenalu

15.11.2013, 17:35 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / skysports.com

V Arsenalu absolvoval v neděli poprvé v sezoně devadesát minut ligového zápasu. A devadesát minut pobytu na hřišti si připsal i ve čtvrtečním přáteláku v reprezentaci. Thomas Vermaelen se po zranění dostává zpět do zápasového rytmu. Nyní chce hrát co nejčastěji a pracovat pro tým.

Stoper Arsenalu se momentálně nachází doma v Belgii, kde se společně se zbytkem reprezentačního výběru připravuje na přátelské utkání s Japonskem. Ve čtvrtečním zápase proti Kolumbii nastoupil v základní sestavě svého týmu. Výsledek utkání však pro narozeninového oslavence Thomase Vermaelena nebyl příliš příjemným dárkem. Domáci Belgie nedokázala vstřelit ani gól a prohrála 0:2.

Před nadcházejícím mistrovstvím světa se médii začínají hemžit zprávy o údajné Vermaelenově nespokojenosti spojené s nedostatkem vytížení v barvách Arsenalu. Zatím poslední zpráva fanoušky „Gunners" uklidňovala. Kapitán v ní totiž popřel veškeré spekulace o možném odchodu. Nyní se ale nechal slyšet, že o svojí budoucnosti zatím s nikým nemluvil a zůstane to tak i nadále.

„Nechci o tom mluvit. Lidé si to vždy přeberou po svém a pak to může celou situaci zhoršit a ublížit týmu. Proto to nechci řešit. Nejde teď jen o mě, jde o celý Arsenal. Ten si momentálně vede velmi slibně, takže moje situace je druhořadá. Jsem rád, že jsem v neděli na Old Trafford nastoupil. Chci hrát co nejčastěji a být prospěšný."

Rodák z Kapellenu se také vyjádřil ke slovům Marca Wilmotse, který měl v jednom z rozhovorů prohlásit, že Vermaelen má místo pro šampionát jisté, ať už v Arsenalu hraje, či ne.

„Také jsem to četl, ale opravdu nevím, zda něco takového trenér řekl. Já to od něj neslyšel. Nikdy není nic jisté. Do turnaje zbývá ještě spousta času a konkurence je v nároďáku vždy obrovská, takže na sobě musím stále pracovat," zůstává nohama na zemi čerstvý osmadvacátník.

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama