Bendtnera nebaví sedět na lavičce, bral by Real Madrid nebo Barcelonu

20.11.2013, 15:50 – Dominik BokůvkaProfil na Twitteru / telegraph.co.uk

Dny, kdy za svojí štací v londýnském celku udělá jednu velkou tečku, se blíží. Pravda, fanoušci mu jeho trápení neulehčují. Ale většinou je to právě hráč s třiadvacítkou na zádech, kdo si je proti sobě poštve. Naposledy se Nicklas Bendtner nechal slyšet, že by rád přestoupil do Realu Madrid, či do Barcelony.

Dánský útočník známý spíše pro své obrovské ego a sebevědomí než pro fotbalový um, v letošní sezoně zatím příliš vidět není. Na hřišti kryje záda Olivieru Giroudovi a sám zasáhl pouze jako náhradník do tří ligových zápasů. Za celou sezonu si pak nepřipsal branku v žádném soutěžním utkání Arsenalu. 

Podobně probíhala Bendtnerova předchozí štace v Juventusu. Nevsítil jediný gól a na hřišti se ukazoval ani ne sporadicky. V létě se sice pětadvacetiletý forvard dohodl s nováčkem Premier League ze Selhurst Parku, celek Crystal Palace ale nakonec musel hledat jinde, neboť Arsenal nedokázal do svých řad získat žádného útočníka a Bendtner tak nemohl být uvolněn. Nyní vysoký Dán vzhlíží k dalšímu přestupovému období. Sám má jasno, na Emirates dělá jen náhradníka a to je pro něj málo. Proto chce změnit působiště.

„Důležité pro mě je sportovní hledisko. Chci přestoupit někam, kde budu pravidelně hrávat a budu mít z fotbalu opět radost. Budu střílet góly a pomohu tak svému týmu k zisku nějaké trofeje. Nechci vysedávat na lavičce a hru sledovat, chci hrávat." Na otázku, kde by se po nadcházejícím přestupovém období rád viděl, odpověděl rodák z Kodaně jednoznačně: „Kdyby záleželo jen na mně, byl by to Real Madrid, či Barcelona."

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama