Serge Gnabry

Účast Gnabryho na MS nevylučuji, je opravdu dobrý, říká Löw

20.11.2013, 16:00 – Filip HarciníkProfil na Twitteru / express.co.uk

Joachim Löw mohl být po zápase jeho Německa s Anglií spokojen. Rozhodně ne nejsilnější sestava našich severních sousedů dokázala vyhrát. Po zápase dobře naladěný Löw prozradil, že bedlivě sleduje nejen současné hráče jeho reprezentačního výběru. Jeho pozornosti neuninkl ani Serge Gnabry.

Německo vyhrálo gólem Pera Mertesackera ve Wembley 1:0, navíc Anglie se nezmohla ani na jedinou střelu na bránu. Townsend sice rozezvonil brankovou konstrukci, Weindefeller si ale nemusel připsat jediný zákrok.

Arsenal má ve svém kádru několik německých hráčů, přičemž Podolski, Mertesacker a Özil jsou, pokud nejsou na marodce, stabilními členy reprezentačního týmu Německa. Tuto sezónu se do A týmu ale probojoval i jiný Němec, mladík Serge Gnabry. A Joachim Löw o něm moc dobře ví, dokonce nevylučuje možnost, že by mohl být v nominaci na Mistrovství světa v Rio de Janeiru: „Je opravdu dobrý, má nesporné kvality. Rozhodně jeho účast nevylučuji, budeme ho nadále sledovat,“ řekl Löw.

Gnabry zatím reprezentoval pouze za tým do 19 let, pozornost od manažera seniorského týmu si vysloužil po zápase Premier League na půdě Swansea. Joachim Löw a jeho asistent Hansi Flick byli na tomto zápase osobně přítomni, aby se podívali, jak bude hrát Mesut Özil. V základní sestavě byl ale i Serge Gnabry a důvěru Arsèna Wengera ihned splatil gólem. 

I Arsène Wenger si je vědom kvalit Gnabryho, kterého do Arsenalu přivedl v roce 2011 ze Stuttgartu, je si jich vědom natolik, že si Serge dokonce už vysloužil novou smlouvu. Tehdy k tomu Wenger prohodil pár slov.

„Přivedli jsme Serge Gnabryho, protože věřím, že bude skvělým hráčem. Už jím téměř je, protože se pere o místo v základní sestavě týmu hrajícího Premier League. Je technicky vybavený, neschází mu síla ani rychlost, dokáže stejně dobře zakončit, jako na gól přihrát. Je nadaným ofenzivním hráčem a věřím, že se z něj stane skvělý hráč Arsenalu.“

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama