Walcott hlásí návrat, Podolski bude hrát za tři týdny

22.11.2013, 14:55 – Filip SedlákProfil na Twitteru / arsenal.com

Poslední reprezentační pauza roku 2013 je minulostí a hráči se opět vracejí do svých klubů. Arsenal čeká v sobotu duel 12. kola Premier League, ve kterém na Emirates Stadium přijede Southampton. Situaci ohledně zraněných hráčů objasnil na tiskové konferenci Arséne Wenger.

Příjemnou zprávou je návrat křídelníka Thea Walcotta, jenž byl mimo hru od poloviny září, když musel podstoupit operaci dutiny břišní. Po dvouměsíční pauze bude anglický fotbalista opět připraven nastoupit k soutěžnímu zápasu.

Manažer Wenger bude moci v sobotu počítat nejspíše také se záložníkem Tomášem Rosickým, jehož před reprezentační pauzou postihlo nachlazení, ovšem nyní je již v pořádku a má za sebou dva tréninkové dny. Před utkáním se Saints ho ještě čekají testy.

Nové zprávy přišly také ohledně Lukase Podolskiho, jenž se v dresu Arsenalu představil naposled 27. srpna v předkole Ligy mistrů proti Fenerbahce. Německý reprezentant laboruje se stehenním svalem a i on se přibližuje návratu. Podle aktuální zpráv by se na trávníku mohl objevit za tři týdny. 

Mladík Ryo má také poraněný stehno a do sobotního utkání nezasáhne. Alex Oxlade-Chamberlain bude potřebovat ještě měsíc, Sanogo zůstane mimo hru do ledna a Diabyho návrat se uskuteční nejdříve v břenu. 

„Walcott se v sobotu vrátí do týmu. Je opět fit, ovšem dlouhou dobu nehrál žádný zápas a nenastoupil ani za rezervu. S jeho startem budu opatrný. Flamini má stopku, ale Rosický, který byl nemocný, má za sebou jeden nebo dva dny plného tréninku a v sobotu by mohl být v sestavě. V pátek jde ještě na testy,“ prozradil francouzský manažer. 

„Podolski není daleko od návratu, řekl bych tak tři týdny. Zatím dělá fitness cvičení, ale brzy začne trénovat s míčem a bude potřebovat asi dva nebo tři týdny, než se objeví na hřišti.“

„Ryo má zraněný stehenní sval od zápasu s Norwichem a v sobotu hrát nebude. Chamberlain potřebuje ještě měsíc, Sanogo se vrátí v lednu a Diaby v březnu,“ dokončil tiskovou konferenci 64letý Arsène Wenger.

Profily souvisejících hráčů:

Nejčtenější články

Kam pokračovat?
Reklama